Grabarczyk obroniony...
Dodane przez AlexanderDegrejt dnia Sierpień 30 2011 10:47:00

 Sejm odrzucił we wtorek wniosek o wotum nieufności wobec ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Przeciw jego odwołaniu głosowało 227 posłów, za było 178, 2 wstrzymało sie od głosu. Do odwołania ministra przez Sejm potrzeba co najmniej 231 głosów.Rozszerzona zawartość newsa
Sejm odrzucił we wtorek wniosek o wotum nieufności wobec ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Przeciw jego odwołaniu głosowało 227 posłów, za było 178, 2 wstrzymało sie od głosu. Do odwołania ministra przez Sejm potrzeba co najmniej 231 głosów.

Za odwołaniem Grabarczyka zagłosowali wszyscy obecni posłowie PiS - 132, a także 38 posłów SLD, 7 PJN oraz jeden niezrzeszony. Przeciwko byli wszyscy obecni posłowie PO - 194 i PSL - 24, a także sześciu niezrzeszonych, dwóch z SDPL oraz jeden z SLD.

Wniosek o odwołanie ministra złożyło PiS, zarzucając mu m.in. brak jakichkolwiek planów budowy dróg i inwestycji na kolei. Wśród zastrzeżeń wobec Grabarczyka wskazywano również na problemy z wprowadzeniem systemu e-myta czy zaniedbania w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego. Poparcie wniosku zapowiedziały SLD i PJN, koalicja miała głosować przeciw.

Za: Deon.pl