Pokonajmy fale...
Dodane przez Elfi dnia Sierpień 22 2010 12:38:24
Po raz trzeci już Szkolne Kolo Caritas działające przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie organizuje charytatywny "Koncert serc". Odbędzie się on dzisiaj, 22 sierpnia o godzinie 15. Tym razem młodzież śpiewa, gra i recytuje pod hasłem: "Pokonamy fale", by wspomóc dzieci z terenów dotkniętych powodzią.
Rozszerzona zawartość newsa
Po raz trzeci już Szkolne Kolo Caritas działające przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie organizuje charytatywny "Koncert serc". Odbędzie się on dzisiaj, 22 sierpnia o godzinie 15. Tym razem młodzież śpiewa, gra i recytuje pod hasłem: "Pokonamy fale", by wspomóc dzieci z terenów dotkniętych powodzią. Goście zawsze bardzo liczni i wspierający inicjatywę młodzieży, oprócz zakupu biletu, proszeni są o przyniesienie ze sobą jakichś darów w postaci przyborów szkolnych, zeszytów, plecaków itp.
Koncerty te odbywają się z inicjatywy uczniów (sami wymyślili formułę, opracowują program, występują i zapraszają do występów lokalne gwiazdy) - przy wsparciu Dyrekcji, nauczycieli a także Księży z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie i władz Gminy. Koncerty charytatywne stają się już lokalną tradycją. Dzięki nim młodzi ludzie opłacają naukę rówieśnika z Ruandy, organizują paczki świąteczne dla uboższych rodzin naszych uczniów, a teraz wspomogą dzieci z Bogatyni i okolicznych miejscowość (gmina Sulików też ucierpiała w wyniku powodzi). Piękna inicjatywa, godna naśladowania. Jej efekty to nie tylko zebrane pieniądze, czy dary, ale także większa konsolidacja społeczności wokół inicjatyw rodzących dobro, a także wychowywanie młodzieży KU WARTOŚCIOM.

http://www.zumi.pl/1622393,Parafia_rzymsko-katolicka_p.w._Podwyzszenia_Krzyza_Swietego,Sulikow,firma.html