Módlmy się za Europę!
Dodane przez AlexanderDegrejt dnia Lipiec 19 2010 09:06:47
Europie potrzebna jest modlitwa. Coraz większa sekularyzacja prowadzi do tego, że Europa potrzebuje misji i ewangelizacji – uważa ksiądz Jan Byrt z parafii w Szczyrku Salmopolu i zaprasza wszystkich na niezwykłe nabożeństwo. – Módlmy się wspólnie za Europę – zachęca ksiądz z szczyrkowskiej parafii.

Rozszerzona zawartość newsa

- Niedawno byłem na krótkim wypoczynku w Niemczech. To co zobaczyłem zatrwożyło moje serce. Coraz to mniej ludzi w Kościołach chrześcijańskich. Na północy Niemiec jeden katolicki ksiądz na kilkanaście miejscowości, musimy modlić się za Europę – mówi ks. Jan Byrt i zaprasza 25 lipca do Szczyrku, gdzie przy niezwykłym Ołtarzu Europejskim odbędzie się niezwykłe nabożeństwo -  "Modlitwa o Stary Kontynent, czyli Europę " - Chcemy wspólnie razem  z wami prosić naszego Boga o błogosławieństwo dla naszego kontynentu. Chcemy prosić o przebudzenie duchowe w Europie, a co za tym idzie i u nas w Polsce. Bóg nam błogosławi jako Europie, a więc nie możemy zapomnieć o naszym Bogu – tłumaczy ks. Jan Byrt.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 15.00. Do niezwykłego ołtarza można dojść z Przełęczy Salmopolskiej czerwonym szlakiem, który dodatkowo wyznacza 8 tablic z ośmioma błogosławieństwami. – W jedną stronę ok 50 minut drogi normalnym spacerowym krokiem – dodaje ks. Jan Byrt.

Nabożeństwo będzie połączone z przekazaniem szczyrkowskiej parafii kielicha komunijnego od Prezydenta Niemiec. Tym samym niezwykła kolekcja kielichów liturgicznych wzrośnie do 4. Czytaj wiecej o kielichach „Zobacz kielichy w Szczyrku ”.

- Zapraszam do Szczyrku w niedzielę. Pomódlmy się wspólnie za Europę – dodaje ks. Jan.