Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Koniecznie przeczytaj
Nawigacja
Strona Główna
MANIFEST WANDEI!
Artykuły
Archiwum newsów
Czat Wandei!
Blog Wandei!
FORUM WANDEI
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Pomoc dla Rafałka
Ostatnie Artykuły
LONDYN 2012. Gwiazdy...
Co tam panie w polit...
Życzliwość
Rozmowy o Dekalogu
Miłosierdzie według ...
Pomoc dla Rafałka
Drogi Przyjacielu, możesz pomóc choremu na autyzm Rafałowi wpłacając 1% podatku dochodowego. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać: Nr KRS Fundacji 0000037904 W rubryce "Informacje uzupełniające: 5089 Popiel Rafał Józef lub dobrowolną kwotą od serca w formie darowizny.
Reklama
LOŻA SZYDERCÓW

Ziobros, Kurkos i Cymanis
Trzej Muszkieterowie chwyciwszy za szpady bój chcieli rozegrać śmiertelny o Podstawy i Szczegóły ale nie docenili sprytnego i przebiegłego Kardynała Kaczelieu, który przejrzawszy zamiary spiskowców za poślednie Ziobro uchwyciwszy ciupasem do zimujących raków niepokornych gwadzistów (już byłych a nawet bywałych) wysłał. Absolutyzm uratowany, niech żyje kardynał!
Szkółka

Materiały pomocnicze do nauk wszelakich z naciskiem na humanistykę dla zdesperowanych żaków płci obojga z zzanaczeniem, że o likajon chodzi.
WEJŚCIE
Na Forum
Najnowsze Tematy
A'propos dyskusji
Faux documents onlin...
Dlaczego antykoncepc...
Magiel wierszowany. ...
Powstanie Warszawski...
Najciekawsze Tematy
Magiel wierszowan... [17]
A'propos dyskusji [15]
Powstanie Warszaw... [13]
Witamy na nowym F... [10]
Dlaczego antykonc... [8]
Dwumiesięcznik do pobrania
- - - -
DWUMIESIĘCZNIK nr 1
- - -
DWUMIESIĘCZNIK nr 2
Ankieta
Czy Janusz Palikom będzie miał realny wpływ na politykę państwa?

Tak, będzie wspierał nowy rząd a być może znajdzie się w koalicji.

Będzie miał, ale głównie poprzez zakulisowe naciski i szantaż polityczny.

Będzie miał minimalny wpływ jako opozycja

Nie będzie miał żadnego wpływu, będzie izolowany na scenie politycznej

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Wandea TV

Kanał Wandea TV
Klik!!
Pogoda
>
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 197
Najnowszy Użytkownik: Marek
Licznik

Przyjaciele Wandei

Kwartalnik Humanistyka
- - - -
Rodzina Katolicka
- - - -
Prohomofobia. Stop homopropagandzie.
- - - -
Polis. Miasto Pana Cogito
- - - -
Silva Rerum Ewagriusza
- - - -
CZADowa tablica!
- - - -
Elizabeth Taylor nie żyje
Świat: W wieku 79 lat zmarła jedna z największych gwiazd w historii kina, Elizabeth Taylor. W tracie swojej kariery zdobyła niezliczoną liczbę nagród, w tym 2 Oscary (za "Butterfield 8" i "Kto się boi Virginii Woolf?"). - Gdy pojawiała się na ekranie, usuwała w cień inne postacie - wspominał na antenie TVN24 krytyk filmowy, Wiesław Kot.

Elizabeth Taylor to nie tylko najpiękniejsza aktorka swoich czasów. Została legendą, bo kochała być w centrum uwagi i miała najbarwniejsze życie w historii Hollywood. Wielkie role filmowe i najwspanialsi mężczyźni. Głośne obyczajowe skandale. Uzależnienie od alkoholu i nieustanna walka z depresją i nadwagą. Upadki i podnoszenie się z kolan. Wraz z nią kończy się epoka wielkich gwiazd.

O pracy w przemyśle filmowym zadecydowała jej matka, Sara. Sama będąc niespełnioną aktorką, zrobiła wszystko, by jej śliczna córka podpisała kontrakt z MGM.

Liz zadebiutowała w wieku 9 lat, choć jej najbardziej znaną "dziecięcą" rolą jest ta w następnym filmie - "Lassie wróć". Od tamtej pory na ekranie pojawiała się regularnie przez 60 lat i zdobyła dwa Oscary. Jej najsłynniejsze filmy to "Kotka na gorącym blaszanym dachu", "Kleopatra", "Kto się boi Virginii Woolf?", "Butterfield 8".

- Była to wielka aktorka, może nie z tych najwybitniejszych, ale była to postać kultowa. To była jedna z takich gwiazd, których teraz już jest coraz mniej. Tworzyła na ekranie postać z którą się wymieniała potem w życiu - wspominał Wiesław Kot.

- Gdy pojawiała się na ekranie, usuwała w cień inne postacie. Ściągała widzów siłą swojej osobowości. Była kobietą zjawiskowo piękną. I tę urodę zachowała do ostatnich dni - powiedział Kot.

"Nierządnica Hollywood"

Przez całe życie bardziej niż aktorką chciała być żoną i matką. Ale nie miała jednak pojęcia o prawdziwym życiu, znała je tylko z filmów. Mimo to już w wieku 17 lat postanowiła wyjść za mąż. Od tamtej pory robiła to ośmiokrotnie, ale nigdy nie zaznała szczęścia w małżeństwie.

Pierwszy mąż to spadkobierca fortuny hotelarskiej Nick Hilton, który okazał się hazardzistą, hulaką i damskim bokserem -publicznie chwalił się żoną, w domu ją bił. Pięć miesięcy później był już rozwód.

Drugi "pan Taylor", czyli brytyjski aktor Michael Wildin, okazał się pasożytem. Choć był od Liz dużo starszy, to ona, mając 20 lat, utrzymywała dom i dwójkę ich synów.

Trzecia próba była bardziej udana - producent filmowy Michael Todd otoczył ją opieką i nosił na rękach. Para doczekała się córki, ale sielanka zakończyła się rok później, gdy zginął w wypadku samolotowym. - Wciąż jest przy mnie. Był miłością mojego życia - mówiła wiele lat później.

Ale jego miejsce w jej sercu zajął brytyjski aktor Richard Burton, którego poznała na planie "Kleopatry" w 1963 roku. Ich romans (Burton był żonaty) opisywały media na całym świecie, nawet Radio Watykańskie, które nazywało aktorkę "Nierządnicą z Hollywood".

Małżeństwo z Burtonem było jak telenowela. Kochali się i nienawidzili. Kłócili się nieustannie i coraz częściej zaglądali do kieliszka. Richard robił żonie prezenty z cennej biżuterii, futer, jachtów, luksusowych domów. - To był wyjątkowy związek. Ale kochaliśmy się zbyt mocno, by być ze sobą - mówiła w wywiadach. Gdy w 1974 roku doszło do rozwodu, Liz przyznała, że życie z Richardem było nie do zniesienia. Zeszli się ponownie rok później, ale wytrzymali ze sobą tylko 10 miesięcy.

Z 11 filmów, które nakręcili wspólnie, tylko "Kto się boi Virginii Woolf?" okazał się sukcesem. Kariera aktorska Taylor chyliła się powoli ku upadkowi. Na dodatek szwankowało zdrowie. W wieku 40 lat miała za sobą m.in. usunięcie macicy, operację biodra, a bóle kręgosłupa uśmierzała coraz silniejszymi środkami.

Po ósmym rozwodzie mówi: dość

Media o jej ówczesnych rolach pisały: - Zbyt tęga, ze zbyt dużym biustem, zbyt dobrze opłacana i ze zbyt małym talentem, cofa aktorstwo o 10 lat.

Po tych słowach wzięła się za siebie. Poszła do kliniki odwykowej Betty Ford słynącej z leczenia gwiazd show-biznesu i wyszła z... nowym mężem. Był nim Larry Fortensky, były kierowca i robotnik budowlany, z którym przeżyła aż pięć lat. Po ósmym rozwodzie w 1996 roku powiedziała: - Dość.

Oddała się działalności charytatywnej w swojej fundacji na rzecz chorych na AIDS. Sama miała już takie kłopoty z kręgosłupem, że publicznie pojawiała się wyłącznie na wózku inwalidzkim. Na dodatek lekarze wykryli pięciocentymetrowy guz mózgu. - Trzeba walczyć do końca. Nawet w najtrudniejszych chwilach życia nigdy nie myślałam o samobójstwie - powiedziała po operacji, opuszczając klinikę w Los Angeles.

Nie wstydziła się pokazać ogolonej głowy i szwów po operacji. - Przynajmniej teraz wszyscy zobaczą, że nie mam blizn po liftingach - żartowała.

W niebie czekają na mnie z drinkiem

Wtedy już nie grała w filmach, ale wciąż wzbudzała zainteresowanie mediów. W ub.r. "Vanity Fair" poświęcił jej okładkę i duży materiał w środku. Coraz częściej dochodziły do prasy informacje o jej złym stanie.

Wyczerpany chorobami, zatruty środkami przeciwbólowymi oraz alkoholem organizm odmawiał posłuszeństwa. - Nie żałuję ani jednej chwili - mówiła schorowana. Jej rzeczniczka przekazywała mediom: - Liz nie chce już żyć.

Przez całe życie stawiała czoła przeciwnościom losu i chorobom, ale teraz już nie chciała. Swoim fanom zakazała się jednak smucić. - Na tamtym świecie czekają już przecież na mnie Michael i Richard z drinkiem. Wyobrażacie sobie jakiego damy czadu we trójkę?

TVN24
jr_3 dnia marzec 23 2011 23:04:55 · 0 Komentarzy · 925 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Kalendarium 16-22 lipca

16 lipca
1611
- urodziła się Cecylia Renata Habsburżanka, pierwsza żona Władysława IV (zm. 1644). Była staranie wykształcona, pobożna i kulturalna, czym zyskiwała ogólną sympatię. Jej pasją był teatr, często brała udział w amatorskich spektaklach. PO poślubieniu Władysława była koronowana w warszawskim kościele św. Jana, była to pierwsza koronacja poza Krakowem od czasów Władysława Łokietka, co wzbudziło protesty części szlachty. Jej małżeństwo było bardzo trudne (głównie z powodu niewierności męża) ale z resztą rodziny Wazów utrzymywała bardzo serdeczne stosunki. Królowa Cecylia Renata urodziła troje dzieci w tym jedno martwe, po ostatnim porodzie zmarła z powodu zakażenia. Pozostawiła po sobie dobrą i życzliwą pamięć.

17 lipca
1790
- zmarł Adam Smith (ur. 1723), szkocki ekonomista, filozof, prekursor nauk społecznych, najlepiej znane są jego prace z zakresu teorii rynku, uchodzi za ojca liberalizmu gospodarczego.

18 lipca
1853
– w Olbrachcicach na Śląsku Cieszyńskim urodził się Jan Michejda, ewangelik, polski działacz społeczny i polityczny. Był posłem Sejmu Krajowego Śląska Cieszyńskiego i Opawsko-Karniowskiego oraz dwukrotnie również posłem w Radzie Państwa w Wiedniu, gdzie reprezentował polski obóz narodowy. W 1922r. wybrany został pierwszym polskim burmistrzem polskiego Cieszyna. Zmarł 14 maja 1927r.

19 lipca
1374
- zmarł Francesco Petrarca (ur. 1304), włoski prawnik, pisarz, dyplomata, filolog i poeta. Z wykształcenia prawnik, zasłynął jako znawca kultury antycznej oraz znakomity poeta posługujący się zarówno perfekcyjną łaciną jak i nowopowstałym językiem włoskim. Pozostawał na usługach dyplomacji papieskiej oraz książąt włoskich. Pomimo wstąpienia do stanu duchownego założył liczną rodzinę. Najbardziej znanym dziś jego utworem są „Sonety do Laury”, wyidealizowanej kochanki Petrarki (wg niektórych postaci fikcyjnej).

20 lipca
1797
- urodził się Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik i badacz, w czasie swojej podróży dookoła świata badał między innymi przyrodę i geografię obu Ameryk oraz Australii. Tam dokładni zbadał Wielkie Góry Wododziałowe a ich najwyższy szczyt nazwał Górą Kościuszki.

21 lipca
1899
– urodził się Ernest Miller Hemingway, amerykański reporter, pisarz i podróżnik, uczestnik I Wojny Światowej i hiszpańskiej wojny domowej, alkoholik. Został nagrodzony nagrodą Nobla w dziedzinie literatury w 1954r. a dwa lata później nagrodą Pulitzera za opowiadanie „Stary człowiek i morze”. Czterokrotnie żonaty. Popełnił samobójstwo 2 lipca 1961r.

22 lipca
1902
- zmar Mieczysław kardynał Ledóchowski (ur. 1822), arcybiskup metropolita poznański i gnieźnieński oraz prymas Polski w latach 1866–1886, prefekt Kongregacji Rozkrzewiania Wiary w latach 1892–1902, kardynał prezbiter od 1875, baliw Wielkiego Krzyża zakonu maltańskiego. Zwolennik świeckiej władzy papieży (dał temu wyraz w czasie soboru watykańskiego). Początkowo współpracownik władz pruskich, skonfliktowany z polskim społeczeństwem, w czasie Kulturkampfu sprzeciwił się nauczaniu religii w języku niemieckim za co został uwięziony. Zyskał wtedy sympatię społeczeństwa polskiego. Po wypędzeniu z diecezji mieszkał w Rzymie
Klik!!!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Książki polecane


"Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka" Ks. Piotr Pawlukiewicz

ak wielu ludzi wciąż jeszcze żyje w przekonaniu o istnieniu Boga okrutnego. Boga, który jest policjantem, prokuratorem i bezlitosnym sędzią. Ci ludzie żyją pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony taki Bóg, z drugiej świadomość swoich nieustannych upadków. Dla nich to przedsionek piekła... A takiego Boga nie ma. To prawda, że On jest Sędzią, ale Sędzią pełnym miłosierdzia. W Bogu jest więcej dobroci niż potrafimy to sobie wyobrazić. O tym mówi Biblia, o tym mówią objawienia, jakie Jezus przekazał siostrze Faustynie.

"Sakramenty. I co z tego?" o. Leon Knabit OSB

Zapis rozmów ojca Leona Knabita OSB z młodymi zbuntowanymi, opornymi, niewierzącymi i tym podobnymi - na temat sakramentów, Kościoła, życia...
Mnich nie boi się żadnych pytań i nie twierdzi, że zna odpowiedź na wszystkie pytania. Ale na wiele pytań ma odpowiedź, nierzadko zaskakującą... Opowiada też ciekawe historie z własnego życia...

"Wolni od niemocy" O. Augustyn Pelanowski OSPPE

Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak - TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!
Z pewnością znasz fragment Ewangelii wg św. Łukasza, w którym Jezus uzdrawia w świątyni pochyloną od 18 lat kobietę... Ale czy wiesz o tym, że owa kobieta tak naprawdę przedstawia człowieka, który przez cierpienie, prześladowanie, niezrozumienie - często ze strony najbliższych osób - staje się coraz bardziej "pochylony" życiowo...

Ewangelia 2012. Oprawa twarda z tasiemką

Wyjątkowa pozycja zawierająca PEŁNY TEKST EWANGELII NA KAŻDY DZIEŃ 2012 roku oraz parametry liturgii słowa danego dnia. Czytanie z Ewangelii opatrzone zostało krótkim rozważaniem oraz prostą modlitwą inspirowaną słowem Bożym. Pomagają one ukierunkować osobistą refleksję i pełniej zrozumieć nauczanie Chrystusa.
Ponadto książka przypomina o uroczystościach i świętach kościelnych, o liturgicznych wspomnieniach świętych i błogosławionych oraz zawiera rozważania Drogi Krzyżowej, Różańca, najważniejsze litanie, Gorzkie Żale, Godzinki oraz Kompletę, czyli liturgiczną modlitwę na zakończenie dnia.

Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"

Kiedy Ryszard Kapuściński wyruszał w swoją pierwszą zagraniczną podróż, dostał w prezencie "Dzieje Herodota". Dzieło starożytnego historyka towarzyszyło mu w wędrówkach po Indiach, Chinach, Azji Mniejszej i Afryce. W swojej najnowszej książce sławny reporter opowiada o wielu fascynujących wydarzeniach politycznych i historycznych, zestawiając je z faktami opisywanymi przez Herodota...
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

BertonN
01/02/2018 05:41
Our team is a unique producer of quality fake documents. We offer only original high-quality fake passports, driver's licenses, ID cards, stamps, VISAs and other products for a number of count

alanmk3
08/01/2018 16:06
My brand-new suss out d evolve: http://mae.post1.telrock.
org


Machfajok
02/12/2017 02:45
I want to introduce to you the best Garry's Mod gaming community. [url=http://nexusrp.ru/]N
exusRP STALKER RP[/url] <a href=http://nexusrp.ru/>Č
ăđîâîĺ ńîîáůĺńňâî NexusRP</a>


Gachimjok
03/11/2017 01:06
[url=http://nexusrp.ru/]Đ
óńńęčé SCP Breach 37.230.162.245:27015[/url
] [url=http://yousteam.ru/]
STEAM č Origin keys[/url]


MerlinViefe
20/09/2017 16:55
[url=http://www.genouxrap
es.com/images/base.php?mn
=21]Lovegra 100mg Erfahrung[/url] Espresso may be of great support if you work from home and need some oxygen. The majority of cafes offer f


MerlinViefe
13/08/2017 02:39
[url=http://www.denishirs
t.fr/adidas-2015-homme-sa
ndal-252.html]Adidas 2015 Homme Sandal[/url] Join signals from your charge card firm. Most companies provide them and they could be quickly


MerlinViefe
12/08/2017 21:27
[url=http://www.claudegou
ron.fr/louboutin-spikes-1
18.php]Louboutin Spikes[/url] When you are feeling as though you suffer from back pain that nobody else may possibly comprehend then you are


MerlinViefe
06/08/2017 14:37
[url=http://www.socnavale
pisa.it/520-puma-fenty-bu
rgundy.html]Puma Fenty Burgundy[/url] Learn what is causing your tinnitus by trying various cures. Remember to take it easy and commit plent


MerlinViefe
01/08/2017 04:20
[url=http://www.piccolaum
bria.it/scarpe-da-calcio-
puma-nuove-801.php]Scarpe
Da Calcio Puma Nuove[/url] In case you are a sufferer of panic attacks, then perhaps you are looking for some


MerlinViefe
24/07/2017 22:34
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/1399-adidas-gazelle
-vintage-suede.jpg]Adidas
Gazelle Vintage Suede[/url] Incorporate your typical doctor within your cosmetic


Archiwum
Klik!

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl