Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Koniecznie przeczytaj
Nawigacja
Strona Główna
MANIFEST WANDEI!
Artykuły
Archiwum newsów
Czat Wandei!
Blog Wandei!
FORUM WANDEI
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Pomoc dla Rafałka
Ostatnie Artykuły
LONDYN 2012. Gwiazdy...
Co tam panie w polit...
Życzliwość
Rozmowy o Dekalogu
Miłosierdzie według ...
Pomoc dla Rafałka
Drogi Przyjacielu, możesz pomóc choremu na autyzm Rafałowi wpłacając 1% podatku dochodowego. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać: Nr KRS Fundacji 0000037904 W rubryce "Informacje uzupełniające: 5089 Popiel Rafał Józef lub dobrowolną kwotą od serca w formie darowizny.
Reklama
LOŻA SZYDERCÓW

Ziobros, Kurkos i Cymanis
Trzej Muszkieterowie chwyciwszy za szpady bój chcieli rozegrać śmiertelny o Podstawy i Szczegóły ale nie docenili sprytnego i przebiegłego Kardynała Kaczelieu, który przejrzawszy zamiary spiskowców za poślednie Ziobro uchwyciwszy ciupasem do zimujących raków niepokornych gwadzistów (już byłych a nawet bywałych) wysłał. Absolutyzm uratowany, niech żyje kardynał!
Szkółka

Materiały pomocnicze do nauk wszelakich z naciskiem na humanistykę dla zdesperowanych żaków płci obojga z zzanaczeniem, że o likajon chodzi.
WEJŚCIE
Na Forum
Najnowsze Tematy
A'propos dyskusji
Faux documents onlin...
Dlaczego antykoncepc...
Magiel wierszowany. ...
Powstanie Warszawski...
Najciekawsze Tematy
Magiel wierszowan... [17]
A'propos dyskusji [15]
Powstanie Warszaw... [13]
Witamy na nowym F... [10]
Dlaczego antykonc... [8]
Dwumiesięcznik do pobrania
- - - -
DWUMIESIĘCZNIK nr 1
- - -
DWUMIESIĘCZNIK nr 2
Ankieta
Czy Janusz Palikom będzie miał realny wpływ na politykę państwa?

Tak, będzie wspierał nowy rząd a być może znajdzie się w koalicji.

Będzie miał, ale głównie poprzez zakulisowe naciski i szantaż polityczny.

Będzie miał minimalny wpływ jako opozycja

Nie będzie miał żadnego wpływu, będzie izolowany na scenie politycznej

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Wandea TV

Kanał Wandea TV
Klik!!
Pogoda
>
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 197
Najnowszy Użytkownik: Marek
Licznik

Przyjaciele Wandei

Kwartalnik Humanistyka
- - - -
Rodzina Katolicka
- - - -
Prohomofobia. Stop homopropagandzie.
- - - -
Polis. Miasto Pana Cogito
- - - -
Silva Rerum Ewagriusza
- - - -
CZADowa tablica!
- - - -
Zobacz Temat
Prowincja Wandea. Portal niepoprawny politycznie. | Dyskusje, kłótnie i bitwy na słowa | Historia
Autor Powstanie Warszawskie a Japończycy. W nawiązaniu do uwag Renego.
sorcier
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość: Rybnik
Data rejestracji: 31.05.10
Dodane dnia 03-01-2011 20:45
Pozwolę tu sobie przekopiować uwagę Szanownego Renego z Frondy:
"Uprawnione. Posłano na śmierć prawie 200 tys ludzi (nie wszczynajmy debaty o ilości ofiar).
Z tą różnicą, ze oficerowie japońscy sami też się cięli.
Przypomni mi kolega kto z przywódców i decydentów Powstania Warszawskiego zginął?"
Drogi Rene porównał organizatorów, dowódców i żołnierzy Powstania Warszawskiego do Japończyków z okresu II wojny światowej. Ja to przynajmniej tak zrozumiałem i odebrałem.
Bardzo chciałbym poznać jego argumenty, bo nie zgadzam się z owym (według mnie) krzywdzącym porównaniem.
Kolego RENE - Serdecznie zapraszam Cię do szlachetnej szermierki na argumenty.
EN GARDE!smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Powstanie Warszawskie a Japończycy. W nawiązaniu do uwag Renego.
rene
Użytkownik

Postów: 10
Data rejestracji: 30.05.10
Dodane dnia 07-01-2011 15:34
Sorry. Dopiero teraz zobaczyłem.
Jest kolega pewny, ze taka dyskusja zakładająca z góry oceny a nie żelazne fakty mam sens? Zwłaszcza tu?
Czytał kolega Roberta Guillaina "Od Pearl Harbour do Hirosimy"?
Polecam. To wspomnienia francuskiego dziennikarza z okresu wojny spędzonego w Japonii. Tam można zobaczyć różnice pomiędzy naszymi europejskimi społeczeństwami a japońskim okresu wojny. Obraz przygnębiający.

Ale co do meritum.
Dowództwo, szerzej oficerowie japońscy dla uniknięcia kapitulacji i zaspokojenia swojego chorego poczucia honoru, patriotyzmu itp gotowi byli posłać na śmierć nie tylko swoich żołnierzy ale cały naród. Mądrości niektórych cywilów i Cesarza Japończycy zawdzięczają, ze nie nastąpiła hekatomba a jakiej swiat nie słyszał. A wszystko do tego zmierzało.
A teraz sytuacja Polska.
Przeciętny cywil czy szeregowu żołnierz AK mógł teoretycznie nie zdawać sobie sprawy z sytuacji w jakiej znalazło sie państwo Polskie. Pomiedzy dwoma młyńskimi kołami miażdżącymi nas bez żadnych skrupułów..
Natomiast sprawę z sytuacji powinno sobie zdawać dowództwo AK.
Musieli wiedzieć, ze powstańcy szans na realna konfrontacje z Niemcami nie mają bo są zbyt słabi. A na pomoc Stalina liczyć nie mogli. I musieli o tym wiedzieć. Jeśli nie wiedzieli to byli przedszkolakami a nie poważnymi ludźmi. Zresztą z niektórych wspomnieć można się przekonać, ze zdawali sobie sprawę.
I przy takiej wiedzy i w tej sytuacji wydają rozkaz do powstania. Bezsensownego i tragicznego. Tak naprawdę rzucili mieszkańców Warszawy na stos. Moim zdaniem świadomie. Nie mogli być aż tak głupi.
Dlaczego to zrobili. Moja interpretacja - przychylna dla nich - opiera sie na przekonaniu o ich absurdalnym poczuciu honoru i patriotyzmu każącego im tak jak Japończykom dla tych wartości nie liczyć się z ludzkim życiem. Nieważne ilu zginie. Ważny by Państwo Polskie walczyło do końca i upadło z honorem.
Jest też opcja jaka przypisuje się Okulickiemu (mogę mylić osoby - przepraszam), że hekatomba warszawska została wywołana świadomie "by wstrząsnąć sumieniem świata". Ale to by dowodziło, ze dowództwo AK to nie tylko głupcy - ale i świadomi zbrodniarze szermujący życiem ludzkim bez jakiejkolwiek analizy sensu tego szermowania.
Można oczywiście założyć jak niektórzy, ze to po prostu ludzie świadomi odchodzenia w niebyt woleli odejść z hukiem i nie samemu. Ale to zbyt płytkie.

Co mnie zastanawia. W Japonii zwolennicy walki do samego końca masowo ginęli w bezsensownych atakach czy popełniali samobójstwo. Lub poddawali się osądowi aliantów - chroniąc Cesarza.
Decydenci, którzy zdecydowali o powstaniu warszawskim chyba je wszyscy przeżyli. Niektórzy jak Okulicki zginęli potem - juz bez związku z Powstaniem.

Jako argumenty za powstaniem podaje sie późniejszą legendę Powstania jednocząca naród.
Z pełnym szacunkiem. Wolałbym mieć całą stolicę z jej bogactwem kultury narodowej, Żyjącymi mieszkańcami i żyjącymi żołnierzami AK niż tę legendę. Legendę byśmy wymyślili inną. Elity społeczeństwa i straconych dóbr kultury, archiwa itp nikt nam nie przywróci. Stalin kadrę dowódczą AK pewno by wymordował albo kupił. Wszystkich jednak nie. Stanowili by zaczyn oporu. A tak to mieliśmy stolicę krzyczącą w 1956r za Gomułką.
Gdyby nie okres komuny to Dowódcy Powstania Warszawskiego powinni stanąć przed sądem. Niestety sprawiedliwości za komuny nie można było się spodziewać.Sorry kolego - obraz opisany wyżej jest cokolwiek przejaskrawiony - ale chyba to dopuszczalne w takiej próbie dyskusji.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Powstanie Warszawskie a Japończycy. W nawiązaniu do uwag Renego.
sorcier
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość: Rybnik
Data rejestracji: 31.05.10
Dodane dnia 14-01-2011 16:29
@Rene
Na początku dokonam dwóch zastrzeżeń, które winny wyjaśnić pewne kwestie, które wpłynęły zarówno na mój wybór miejsca dyskusji jak i jej charakter.
1) Zasadniczo podtrzymuję stanowisko, iż nie powinno się publicznie dyskutować o Powstaniu Warszawskim, dopóki żyje choćby jeden z powstańców. Mam wielki szacunek dla postawy powstańców, ich poświęcenia i bohaterstwa. To samo zresztą tyczy się ludności cywilnej Warszawy i stąd mój szczególny dla nich szacunek.
2) Jakakolwiek krytyczna dyskusja o Powstaniu - wciąż jeszcze jest odbierana niezwykle emocjonalnie, a przez wielu jest uważana za wystąpienie antypatriotyczne oraz deprecjonowanie dokonań powstańczych.
I stąd właśnie na miejsce rozmowy wybrałem dosyć kameralne forum naszej Wandei. To chyba nie najgorszy wybór...
Tyle tytułem wstępu...
A teraz ad rem.
Drogi kolego Rene - mój prywatny stosunek do samego Powstania, jako pewnego faktu historycznego, a przede wszystkim politycznego i militarnego, jest niezwykle krytyczny. Ale zanim przejdę do przedstawienia mojego stanowiska i jego uzasadnienia muszę Ci powiedzieć, iż mimo wszystko porównywanie powstańców do Japończyków z doby II wojny światowej uważam za wysoce krzywdzące i nieuprawnione. W Japonii mieliśmy do czynienia z pewną niezwykłą psychozą podszytą względami kulturowymi, religijnymi i zwyczajną ksenofobią oraz strachem (oczywiście głupotą także!!!) i rzecz dotyczyła całego społeczeństwa, a nie tylko psychopatów z armii (Moim zdaniem Hirohito był współwinny rozpętaniu wojny, a także godził się na wiele zbrodni - stąd rosnące napięcia z jego matką, która była nie tylko całkiem przeciwna wojnie, ale też niezwykle przeżywała wszystkie jej okrucieństwa, a już w 1940 roku przewidziała jej gorzki koniec). W odniesieniu do casusu powstania nie możemy z całą pewnością zastosować podobnych kryteriów, ponieważ nawet jeżeli mamy do czynienia z celowym działaniem i głupotą, to dotyczyło to zaledwie kilku ludzi we władzach Podziemia i dowództwie AK. Sam Bór-Komorowski, aż do ostatniej niemal chwili był powstaniu mocno przeciwny. Pytanie zatem: Co sprawiło, że naraz zmienił zdanie? Ale do tego wrócę za moment. Młodzież i starsi żołnierze w większości chcieli walki - fakt! lecz wyłącznie walki zwycięskiej, a nie demonstracji i hekatomby. Cywile tym bardziej nie zamierzali ginąć, ani popełniać masowego samobójstwa. Zgłaszali się na ochotnika do powstania, aby pokonać wroga, a nie po to, by zginąć!!! To zupełnie odmienna mentalność i inna motywacja do działania.
Stąd też moja szczera irytacja na Twoje porównanie!
Edytowane przez sorcier dnia 14-01-2011 16:54
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Powstanie Warszawskie a Japończycy. W nawiązaniu do uwag Renego.
sorcier
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość: Rybnik
Data rejestracji: 31.05.10
Dodane dnia 14-01-2011 16:30
c.d.
A wracając do samego Powstania. Niewątpliwie w ostatnich dniach lipca 1944 roku stało się coś, co bardzo gwałtownie wstrząsnęło Borem-Komorowskim i częścią przynajmniej oficerów AK w Warszawie. Do tej bowiem pory, absolutnie wykluczali oni jakiekolwiek walki w stolicy przed przekroczeniem Wisły przez Sowietów. nie znamy dokładnych relacji, co się wtedy działo. Dostępne wersje są mocno "ocenzurowane" i niejednokrotnie sprzeczne ze sobą. Faktem jest, że ideę powstania popierał polski rząd na uchodźstwie, którego członkowie - nota bene często prywatnie tchórze - jak Mikołajczyk - nie bardzo zdawali sobie sprawę z rzeczywistej sytuacji w Polsce oraz tej międzynarodowej. Nie mówił jednak ani kiedy, ani czy ostatecznie w ogóle powinno ono wybuchnąć, bo tę decyzję scedowano na Naczelnego Wodza (gen. Sosnkowski był bardzo przeciwny walkom w Warszawie, bez wyraźnego współdziałania z Aliantami ). Jedna z hipotez, która w świetle mojej wiedzy o gen. (wówczas płk.) Okulickim, wydaje się być prawdopodobna, to ta, iż pod wpływem rządowych sugestii i strachu przed sowiecką dominacją zaczęły grać rolę emocje, a nie zimna kalkulacja (rzecz w wojsku bardzo szkodliwa, a wręcz niedopuszczalna, ale cóż, oto polska generalicja właśnie..). Okulicki był zwolennikiem demonstracji militarnej, a być może rację mają ci, którzy oskarżają go, iż reprezentował tych (wcale nie tak nielicznych niestety), którzy bredzili o hekatombie krwi i ofierze narodowej, która miałaby wstrząsnąć "sumieniem świata" - (ja nie wiem, co to "sumienie świata" - pewnie jakaś kolejna bzdura naiwniaków i chorych umysłów) i on to miał przekonać Delegata na Kraj i Bora-Komorowskiego o potrzebie wybuchu powstania, przy bardzo mocnym sprzeciwie sporej części kadry dowódczej zresztą!!! Pośpiech, z którym wezwano do powstania, co miało również tak tragiczne skutki, potwierdzałby pośrednio tę wersję wydarzeń. Okulicki kuł żelazo póki gorące, aby Bór-Komorowski nie rozmyślił się pod wpływem trzeźwych głosów swych podwładnych, którzy albo byli przeciw walce, albo chociaż przeciw powstaniu "już teraz" i nie wstrzymał wybuchu powstania. Jak widać - studiując wspomnienia i dokumenty (nieliczne niestety) z tamtych dni - to nie było tak, że całe dowództwo AK na ślepo poszło do walki, było raczej tak, że większość wyższych oficerów miała takie czy inne obiekcje, bądź byłą nawet wyraźnie przeciw. Oczywiście sytuacja dyskwalifikuje Bora-Komorowskiego jako dowódcę, który coraz to zmieniał zdanie i nie potrafił bronić własnej opinii, ale jego słabość nie rzuca - Broń panie Boże! - cienia na wszystkich! Nawet zresztą wielu z młodych oficerów i żołnierzy znało, chociaż częściowo niebezpieczeństwo walki i jej konsekwencji. Poszli walczyć dla idei (co podziwiam, ale nie popieram) i po prostu by zwyciężyć, co rozumiem doskonale. Poza tym bzdury gadają ci, którzy coś bredzą, iż powstanie wybuchłoby spontanicznie! Nie ma większego kłamstwa! AK to była bardzo karna i zdyscyplinowana armia i żaden pododdział nie rozpętał by żadnej strzelaniny bez wyraźnego rozkazu.
Tyle ogólnie i na początek. Mam zresztą nadzieję, że nie będzie to tylko pogawędka w dueciesmileysmiley
A na koniec jeszcze jedna moja prywatna refleksja: Mam już serdecznie dosyć w naszej historii kolejnych przegranych powstań, które jakoby były zwycięstwami moralnymi. Nikt o zdrowych zmysłach nie potępi Czechów za ich spolegliwą postawę podczas wojny. Nie mówię, że we wszystkim mamy się na nich wzorować, ale więcej pragmatyzmu, wyrachowanego działania na zimno, a czasem nawet zdrowego koniunkturalizmu chyba by się Polsce i Polakom bardzo przysłużyło. Przykłady Wielkopolski i Śląska są znaczące. Walka zbrojna, tylko wtedy i w takim rozmiarze, kiedy ma bezsporny sens! W przeciwnym wypadku należy szukać alternatywnych sposobów przetrwania i obrony interesów narodowych. Wykrwawianie się dla idei, nie jest czymś, co by mnie mogło porwać.
Edytowane przez sorcier dnia 14-01-2011 16:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: veto
rene
Użytkownik

Postów: 10
Data rejestracji: 30.05.10
Dodane dnia 23-01-2011 17:48
Jak widać - tłumu dyskutantów nie ma i raczej nie będzie.
Nie zgadzam się ze nie wolno dyskutować o Powstaniu Warszawskim . Jeżeli ktoś popełnił zbrodnie na narodzie to należy mu to wypruć a nie siedzieć cicho bo on chciał dobrze. Dlatego nie mam żadnych oporów by na ten temat dyskutować.

Rozdzielny dwie warstwy.
Żołnierzy i Dowódców.
Nie odmawiam odwagi, poświecenia czy patriotyzmu żadnemu żołnierzowi. Najczęściej szedł do walki pełen dobrej woli i nie znając dobrze sytuacji nie był w stanie ocenić czy ta walka na sens. I to dotyczy obu stron. Także japońskich lotników czy marynarzy jak i Powstańców idących z butelka czy pistoletem na czołg czy gniazdo KM. Niewątpliwie poświęcenie Japończyka przejawiało sie w inny sposób niż Polaka ale poza wynikającymi z mentalności i wpojonego systemu wartości innych różnic nie widzę.
Mogę sie wściekać na fanatyzm kamikaze, którzy w momencie przegranej walili soba w pokład lotniskowca - ale na Boga. Oni to robili nie po to by popełnić samobójstwo ale po to by zniszczyć wroga. Czy różnica wobec powstańca idącego z pistoletem czy nawet bez na doskonale uzbrojonych Niemców jest aż tak jasna?
Mozna by powiedzieć - Japończycy powinni sobie zdawać sprawę. Ale dokładnie to samo mozna powiedzieć o powstańcach. Ludzie próbowali tych młodzików powstrzymać. Sa przekazy. I niestety są też przekazy, że do tych tłumaczących absurd wywołanych walk strzelano. Jak do "lemingów" strzelali by współcześni zapaleńcy z wiadomej opcji - sądząc po stanie zamroczenia umysłów jaki możemy obserwować.

Warstwa dowódcza.
Obie strony i Japońska i Polska musiały wiedzieć o bezsensie walk. I obie strony podjęły decyzje o kontynuacji walki - mimo grożącyc oraz już poniesionych stratach ludzi. I dla dowództwa japońskiego i dla dowództwa PW śmierć cywilów nie miała większego znaczenia. Dlaczego tak było to po japońskiej stronie mniej wiecej wiadomo. Co zadecydowało o takiej postawie w dowództwie AK - to spekulacje. Do tego co kolega napisał ,dodałbym niejasną pozycję Okulickiego. Mało kto o tym wie ale chyba w 40 roku Okulicki aresztowany przez NKWD załamał się i wysypał całą siatkę konspiracyjną na wschodzie. Niektórzy oskarżają go, ze nigdy nie przestał być człowiekiem NKWD - ale to wydaje się bzdurą.
Natomiast dość prawdopodobne jest wyjaśnienie, iż chciał za wszelką ceną zmazać to co go cały czas prześladowało,. Własne załamanie i zdradę.
I ta ceną było prawie 200 tys Warszawiaków i materialne bogactwo narodu..

Wg mnie porównanie pomiędzy tymi dwoma sytuacjami jest jak najbardziej uzasadnione.
Po stronie Japońskiej był rozsadek elit zgromadzonych
wokół Cesarza (fakt, ze późno doszli do głosu) i rozsądek Amerykanów - którzy nie przeciągali struny.
PO naszej stronie rozsądku niestety nie było. Bo trudno kapitulację PW w tej sytuacji uznać za rozsądną. Choć lepsze to niż walka do ostatniego powstańca. Ale życia ostatniego nie ryzykowano Ostatni zazwyczaj są dowódcy.

Sorry - może zbyt surowo oceniam. Choć i tak nie tak surowo jak wielu mieszkańców Warszawy w chwili szczerości.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Powstanie Warszawskie a Japończycy. W nawiązaniu do uwag Renego.
KrisRuminski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1
Miejscowość: Nieporęt
Data rejestracji: 05.07.10
Dodane dnia 24-01-2011 20:22
Ciekawa dyskusja.
Na razie przeczytałem tylko zagajenie Sorciera i odpowiedź rene.
Ciekawe, dlaczego akurat teraz?
Nie wypowiem się, będę się przysłuchiwał.
Moje stanowisko jest prawdopodobnie zbyt odległe wrażliwością.
.
Swoje stanowisko wyłożyłem, Sorcier je zna, rene niekoniecznie.
Nie jestem historykiem, ale Panowie historycy już chyba wyszli z roli?
Bo na samym początku same spekulacje
Przeczytam uważnie, pomyślę, Może coś mi przyjdzie do głowy.
.
Bez urazy, nic złego nie mam na myśli:
Przypomniał mi się jakiś film, walki, szyby lecą, kurz, wody mało.
Jakichś dwóch dyskutuje zawzięcie jakiś problem filozoficzny.
.
Dyskutujmy, nie wiadomo, czy świat potrwa dwa tygodnie.
Właśnie leci zamach na Demodiedowo.
.
I pomyśleć, że wpadłem tu, żeby zaproponować wystąpienie Dorna w Sejmie, a nie wiem, jak to zrobić.
Wychodzi, że jak Piłat w credo.
Drinki macie, Panowie?
To narka.smileyKris
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Powstanie Warszawskie a Japończycy. W nawiązaniu do uwag Renego.
sorcier
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość: Rybnik
Data rejestracji: 31.05.10
Dodane dnia 25-01-2011 22:04
Kolego Rene
Kolega chyba niezbyt dokładnie przeczytał co napisałem i wyraźnie nie ogarnia kolega "syndromu Japończyka" - jak nazwał to pewien znany morski historyk amerykański. Japończycy nie walczyli tylko dlatego by zwyciężyć, nie walczył też tylko za swoją ojczyznę (to co pokazał Eastwood w Iwo-Jimie to sentymentalna naiwność!). Walka była sensem żołnierza japońskiego. Jeżeli zaczynał walczyć to nie miał prawa się poddać. Miał albo zwyciężyć - bez względu na koszty, albo zginąć. Przeżycie klęski to była hańba nie do zmazania! Nawet kiedy tylko ginął dowódca to wielu z Japończyków, kierując się zasadami kodeksu Bushido wolało zadać sobie śmierć!!! Nie na darmo jeszcze w XIX wieku roninów, czyli samurajów, którzy przeżyli śmierć swojego pana feudalnego, traktowano z wielką powszechną pogardą! Japończycy woleli zginąć w rozpaczy, niż stanąć twarzą w twarz z klęską i to owa rozpacz często dyktowała im czyny rozpaczliwe, a nie taki, czy inny namysł! Yamamoto już w 1941r. wyrażał głośno wątpliwości co do zwycięstwa w wojnie, a niektórzy admirałowie wręcz twierdzili (JESZCZE PRZED WYBUCHEM WOJNY!!!), że tę wojnę Japonia musi przegrać. To wszystko było obce Polakom i Powstańcom Warszawskim. Ich decyzja o wzięciu udziału w walce miała określone racjonalne podstawy. 1 sierpnia 1944r. wydawało się im, że zwycięstwo jest tuż!!! To nie był - z ich strony - krok podyktowany rozpaczą! Wybacz Drogi Rene, ale to nieprawda, co piszesz i wyżej o tym wspominałem. Można o wybuch powstania oskarżyć Bora-Komorowskiego, Okulickiego i czynniki rządowe w Londynie, ale nie oficerów dowodzących w walce! Oni zrobili wszystko by zwyciężyć - po prostu! Zrzuty i desant na przyczółek czerniakowski, nawet w późnym okresie powstania wydawały się nadawać sens temu wszystkiemu, a skąd oni mieli biedni wiedzieć, że Stalin, Churchill i Roosevelt to cyniczni dranie, którzy Polskę mają głęboko gdzieś!!!
Druga sprawa, która bardzo wyraźnie pokazuje sens kontynuowania walki, to fakt w jaki sposób Niemcy i niektórzy ich sojusznicy traktowali powstańców, którzy się poddali do niewoli. W najlepszym razie ich rozstrzeliwano ale znacznie częściej gwałcono, wieszano, albo i czyniono gorsze rzeczy, o których pisać tu nie będę. Zaszczute zwierzę też będzie gryzło póki może!!! Dopiero kiedy Niemcy (być może rzeczywiście nieco przestraszeni deklaracją Churchilla, który ogłosił, że podobne akty, zostaną uznane za zbrodnie wojenne, a żołnierzom AK należy się traktowanie zgodne z konwencją genewską) zdecydowali się przystać na w miarę honorową kapitulację dowództwo powstańcze zdecydowało o zaprzestaniu oporu! To wszystko było racjonalne, a nie jak u Japończyków - wręcz przeciwnie!!! A co do szczegółów - niech kolega nie kieruje się filmami. Jeśli używano zapalających butelek do walki z czołgami, to nikt nie szedł z nimi na czołgi, a rzucano je z dobrze osłoniętych pozycji i to wyłącznie z tyłu, gdzie czołg miał swoje "słabe miejsca". Z pistoletem na czołg mógł iść jedynie powstaniec, któremu coś się pomieszało pod kopułą. W praktyce bojowej nigdy nie miało to miejsca i kolega rozpowiada tu po prostu komunistyczne brednie, a nie opiera się na faktach, które akurat są nieźle udokumentowane!
Tyle - zirytował mnie kolega, bo to, co napisał opiera się na filmowych migawkach, a nie na rzeczowej analizie faktów. Wręcz tym faktom kolega tu usiłuje zaprzeczyć. Tak nie wolno!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Powstanie Warszawskie a Japończycy. W nawiązaniu do uwag Renego.
sorcier
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość: Rybnik
Data rejestracji: 31.05.10
Dodane dnia 25-01-2011 22:07
@Kris
A zatem cierpliwie czekam na Twoją analizę - później.
Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: No cóż.
rene
Użytkownik

Postów: 10
Data rejestracji: 30.05.10
Dodane dnia 26-01-2011 17:50
W zasadzie zakończył kolega dyskusję.
Faktycznie z takim co swą wiedzę czerpie z filmów - najpewniej ze Złota dla zuchwałych i sceny gdy trzech bohaterów staje naprzeciw lufy Tygrysa dyskutować nie warto.
Dziękuję za dyskusję.

PS. Kolega lubi Kurosawę i XIX wieczną literaturę japońską?
Edytowane przez rene dnia 26-01-2011 20:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Powstanie Warszawskie a Japończycy. W nawiązaniu do uwag Renego.
sorcier
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość: Rybnik
Data rejestracji: 31.05.10
Dodane dnia 26-01-2011 21:42
@Rene
Nie chowaj uszu po sobie. jeśli przedstawisz tu konkretne wspomnienia, na podstawie, których opierasz swoje twierdzenia to zawsze mogę zmienić opinię. Te wspomnienia, które miałem okazję czytać + literatura poświęcona militarnym aspektom, którą poznałem stanowczo zaprzecza by takie wypadki miały miejsce. Działania wojenne były prowadzone na tyle racjonalnie, na ile na to pozwalała sytuacja.
Co do Japończyków, to przede wszystkim interesują mnie wszelkie możliwe aspekty wojny na Pacyfiku, począwszy od genezy konfliktu, poprzez tzw. "incydent chiński", aż po Pearl Harbour i następnie aż do militarnej katastrofy Nipponu. A Kurosawa, hm... rewelacja, chociaż taki trochę mało japońskismiley Nie ma to jak "Ukryta Forteca".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Documenti falsi online: ID Regno Unito per passaporti falsi, carte d'identita false USA, ID
BertonN
Użytkownik

Postów: 62
Data rejestracji: 01.02.18
Dodane dnia 02-11-2019 08:41
w w w.Buysellfakepassport.cc Il nostro team e un produttore unico di documenti falsi di qualita.
Offriamo solo passaporti falsi di alta qualita originali, patenti di guida, carte d'identita, francobolli e altri prodotti per un certo numero di paesi come:
USA, Australia, Belgio, Brasile, Canada, Italia, Finlandia, Francia, Germania, Paesi Bassi, Spagna, Regno Unito. Questo elenco non e completo.

Per ottenere le informazioni aggiuntive e effettuare l'ordine basta visitare il nostro sito Web:


w w w. buysellfakepassport.cc w w w. buysellfakepassport.cc-----------------------------
parole chiave:

acquistare la patente di guida falsa dell'Albania
acquistare la patente di guida falsa dell'Algeria
acquistare la patente di guida falsa di Andorra
acquistare la patente di guida falsa dell'Angola
acquistare la patente di guida falsa dell'Argentina
acquistare la patente di guida falsa dell'Australia
acquistare la patente di guida falsa dell'Austria
acquistare la patente di guida falsa delle Bahamas
acquistare la patente di guida falsa del Bahrain
acquistare la patente di guida falsa del Bangladesh
acquistare la patente di guida falsa delle Barbados
acquistare la patente di guida falsa del Belgio
acquistare la patente di guida falsa del Belize
acquistare la patente di guida falsa del Benin
acquistare la patente di guida falsa della Bolivia
acquistare la patente di guida falsa della Bosnia Erzegovina
acquistare la patente di guida falsa del Botswana
acquistare la patente di guida falsa del Brasile
acquistare la patente di guida falsa del Brunei
acquistare la patente di guida falsa della Bulgaria
acquistare la patente di guida falsa del Burkina
acquistare la patente di guida falsa del Burundi
acquistare la patente di guida falsa della Cambogia
acquistare la patente di guida falsa del Camerun
acquistare la patente di guida falsa del Canada
acquistare la patente di guida falsa del Cile
acquistare la patente di guida falsa della Colombia
acquistare la patente di guida falsa del Congo Repubblica Democratica
acquistare la patente di guida falsa del Costa Rica
acquistare la patente di guida falsa della Croazia
acquistare la patente di guida falsa di Cuba
acquistare la patente di guida falsa di Cipro
acquistare la patente di guida falsa della Repubblica ceca
acquistare la patente di guida falsa della Danimarca
acquistare la patente di guida falsa di Gibuti
acquistare la patente di guida falsa di Dominica
acquistare la patente di guida falsa della Repubblica Dominicana
acquistare la patente di guida falsa dell'Ecuador
acquistare la patente di guida falsa dell'Egitto
acquistare la patente di guida falsa di El Salvador
acquistare la patente di guida falsa della Guinea equatoriale
acquistare la patente di guida falsa dell'Eritrea
acquistare la patente di guida falsa dell'Estonia
Compra la patente di guida falsa dell'Etiopia
acquistare la patente di guida falsa delle Figi
acquistare la patente di guida falsa della Finlandia
acquistare la patente di guida falsa della Francia
acquistare la patente di guida falsa del Gabon
acquistare la patente di guida falsa del Gambia
acquistare la patente di guida falsa della Germania
acquistare la patente di guida falsa del Ghana
acquistare la patente di guida falsa della Grecia
acquistare la patente di guida falsa di Grenada
acquistare la patente di guida falsa del Guatemala
acquistare la patente di guida falsa della Guinea-Bissau
acquistare la patente di guida falsa della Guyana
acquistare la patente di guida falsa di Haiti
acquistare la patente di guida falsa dell'Honduras
acquistare la patente di guida falsa d'Ungheria
acquistare la patente di guida falsa dell'Islanda
acquistare la patente di guida falsa dell'India
acquistare la patente di guida falsa dell'Indonesia
acquistare la patente falsa patente dell'Irlanda Repubblica
Compra patente falsi / falsi d'Italia
acquistare la patente di guida falsa della Giamaica
acquistare la patente di guida falsa del Giappone
acquistare la patente di guida falsa di Jordan
acquistare la patente di guida falsa del Kenya
acquistare la patente di guida falsa di Kiribati
Compra la patente di guida falsa di Korea South
acquistare la patente di guida falsa del Kosovo
acquistare la patente di guida falsa del Kuwait
acquistare la patente di guida falsa del Laos
acquistare la patente di guida falsa della Lettonia
acquistare la patente di guida falsa del Libano
acquistare la patente di guida falsa del Liechtenstein
acquistare la patente di guida falsa della Lituania
acquistare la patente di guida falsa del Lussemburgo
acquistare la patente di guida falsa della Macedonia
acquistare la patente di guida falsa della Malesia
acquistare la patente di guida falsa delle Maldive
acquistare la patente di guida falsa del Messico
acquistare la patente di guida falsa di Monaco
acquistare la patente di guida falsa del Montenegro
acquistare la patente di guida falsa del Marocco
acquistare la patente di guida falsa di Nauru
acquistare la patente di guida falsa del Nepal
acquistare la patente di guida falsa dei Paesi Bassi
acquistare la patente di guida falsa della Nuova Zelanda
acquistare la patente di guida falsa del Nicaragua
acquistare la patente di guida falsa della Norvegia
acquistare la patente di guida falsa del Pakistan
acquistare patente falsi / falsi patente di Panama
acquistare la patente di guida falsa del Paraguay
acquistare la patente di guida falsa del Peru
acquistare la patente di guida falsa delle Filippine
acquistare la patente di guida falsa della Polonia
acquistare la patente di guida falsa del Portogallo
acquistare la patente di guida falsa del Qatar
acquistare la patente di guida falsa della Romania
acquistare la patente di guida falsa della Federazione Russa
acquistare la patente di guida falsa del Ruanda
acquistare la patente di guida falsa di St Kitts & Nevis
acquistare la patente di guida falsa di Saint Vincent e Grenadine
acquistare patenti di guida falsi / falsi di San Marino
acquistare la patente di guida falsa dell'Arabia Saudita
acquistare la patente di guida falsa del Senegal
acquistare la patente di guida falsa della Serbia
acquistare la patente di guida falsa delle Seychelles
acquistare la patente di guida falsa di Singapore
acquistare la patente di guida falsa della Slovacchia
acquistare la patente di guida falsa della Slovenia
acquistare la patente di guida falsa delle Isole Salomone
acquistare la patente di guida falsa della Somalia
acquistare la patente di guida falsa del Sudafrica
acquistare la patente di guida falsa della Spagna
acquistare la patente di guida falsa dello Sri Lanka
acquistare la patente di guida falsa del Sudan
acquistare la patente di guida falsa del Suriname
acquistare la patente di guida falsa dello Swaziland
acquistare la patente di guida falsa della Svezia
acquistare la patente di guida falsa della Svizzera
acquistare la patente di guida falsa della Siria
acquistare la patente di guida falsa di Taiwan
acquistare la patente di guida falsa della Tanzania
acquistare la patente di guida falsa della Tailandia
acquistare la patente di guida falsa della Tunisia
acquistare la patente di guida falsa della Turchia
acquistare la patente di guida falsa degli Emirati Arabi Uniti
acquistare la patente di guida falsa del Regno Unito
acquistare la patente di guida falsa degli Stati Uniti
acquistare la patente di guida falsa dell'Uruguay
acquistare la patente di guida falsa del Venezuela
acquistare la patente di guida falsa del Vietnam
acquistare la patente di guida falsa dello Yemen

w w w. buysellfakepassport.cc w w w. buysellfakepassport.cc
Stiqe24 http://www.buysellfakepassport.cc Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: COMPRAR CARTAO DE IDADE FALSO, CARTAO DE IDADE FALSA DE VENDA, COMPRAR CARTAO DE IDENTIFICACAO F
BertonN
Użytkownik

Postów: 62
Data rejestracji: 01.02.18
Dodane dnia 17-12-2019 23:52
Nossa equipe e um produtor unico de documentos falsos de qualidade.
Oferecemos apenas passaportes falsos originais de alta qualidade, licencas de motorista, cartoes de identificacao, selos e outros produtos para varios paises como:
EUA, Australia, Belgica, Brasil, Canada, Italia, Finlandia, Franca, Alemanha, Paises Baixos, Espanha, Reino Unido. Esta lista nao esta completa.

Para obter as informacoes adicionais e colocar a ordem, visite nosso site:http://www.buysellfakepassport.cc w w w. buysellfakepassport.cc


>> E-mails de contato:


Suporte geral: support@buysellfakepassport.cc


Suporte tecnico: tech@buysellfakepassport.cc


-----------------------------
Palavras-chave:

comprar cartao de identificacao falso / falso da Albania
Compre um cartao de identidade falso / falso da Argelia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Andorra
comprar cartao de identidade falso / falso de Angola
Compre um cartao de identidade falso / falso da Argentina
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Australia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Austria
Compre um cartao de identidade falso / falso das Bahamas
Compre um cartao de identidade falso / falso no Bahrain
Compre um cartao de identidade falso / falso do Bangladesh
Compre um cartao de identidade falso / falso de Barbados
Compre um cartao de identidade falso / falso da Belgica
Compre um cartao de identidade falso / falso de Belize
Compre um cartao de identidade falso / falso do Benim
Compre um cartao de identidade falso / falso da Bolivia
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Bosnia-Herzegovina
Compre um cartao de identidade falso / falso do Botswana
Compre um cartao de identidade falso / falso do Brasil
Compre um cartao de identidade falso / falso de Brunei
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Bulgaria
Compre um cartao de identidade falso / falso da Burkina
Compre um cartao de identificacao falso / falso do Burundi
Compre um cartao de identidade falso / falso do Camboja
comprar cartao de identidade falso / falso de Camaroes
Compre um cartao de identificacao falso / falso do Canada
Compre um cartao de identidade falso / falso do Chile
Compre um cartao de identidade falso / falso da Colombia
Compre o cartao de identidade falso / falso do Congo Rep Democratica
Compre um cartao de identidade falso / falso da Costa Rica
Compre um cartao de identidade falso / falso da Croacia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Cuba
Compre um cartao de identidade falso / falso de Chipre
Compre um cartao de identidade falso / falso da Republica Tcheca
Compre um cartao de identidade falso / falso da Dinamarca
Compre um cartao de identidade falso / falso de Djibouti
Compre um cartao de identidade falso / falso da Dominica
Compre um cartao de identidade falso / falso da Republica Dominicana
Compre um cartao de identidade falso / falso do Equador
Compre um cartao de identidade falso / falso do Egito
Compre um cartao de identidade falso / falso de El Salvador
Compre um cartao de identidade falso / falso da Guine Equatorial
Compre um cartao de identidade falso / falso da Eritreia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Estonia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Etiopia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Fiji
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Finlandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Franca
Compre um cartao de identidade falso / falso do Gabao
Compre um cartao de identidade falso / falso da Gambia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Alemanha
Compre um cartao de identidade falso / falso de Gana
Compre um cartao de identidade falso / falso da Grecia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Grenada
Compre um cartao de identidade falso / falso da Guatemala
Compre um cartao de identidade falso / falso da Guine-Bissau
Compre um cartao de identidade falso / falso do Haiti
Compre um cartao de identidade falso / falso de Honduras
comprar cartao de identificacao falso / falso da Hungria
Compre um cartao de identidade falso / falso da Islandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da India
Compre um cartao de identidade falso / falso na Indonesia
Compre um cartao de identidade falso / falso do Ira
comprar cartao de identidade falso / falso do Iraque
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Irlanda Republic
Compre cartao de identidade falso / falso da Italia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Jamaica
Compre um cartao de identidade falso / falso do Japao
Compre um cartao de identidade falso / falso da Jordania
Compre um cartao de identidade falso / falso de Keny
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Coreia do Sul
comprar cartao de identidade falso / falso do Kosovo
Compre um cartao de identidade falso / falso do Kuwait
Compre um cartao de identificacao falso / falso de Laos
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Letonia
Compre um cartao de identidade falso / falso do Libano
Compre um cartao de identidade falso / falso do Liechtenstein
Compre um cartao de identidade falso / falso da Lituania
comprar cartao de identidade falso / falso do Luxemburgo
comprar cartao de identificacao falso / falso da Macedonia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Malasia
Compre um cartao de identidade falso / falso das Maldivas
Compre um cartao de identidade falso / falso do Mali
Compre um cartao de identidade falso / falso de Malta
Compre um cartao de identidade falso / falso do Mexico
Compre um cartao de identidade falso / falso do Monaco
Compre um cartao de identidade falso / falso do Montenegro
Compre um cartao de identidade falso / falso de Marrocos
comprar cartao de identificacao falso / falso de Mocambique
Compre um cartao de identificacao falso / falso de Myanmar, Burma
Compre um cartao de identidade falso / falso da Namibia
Compre um cartao de identidade falso / falso do Nepal
Compre um cartao de identidade falso / falso da Holanda
Compre um cartao de identidade falso / falso da Nova Zelandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Nicaragua
Compre um cartao de identidade falso / falso da Nigeria
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Noruega
Compre um cartao de identidade falso / falso de Oma
Compre um cartao de identidade falso / falso do Paquistao
Compre um cartao de identidade falso / falso do Panama
Compre um cartao de identidade falso / falso do Paraguai
Compre um cartao de identidade falso / falso do Peru
Compre um cartao de identidade falso / falso das Filipinas
Compre um cartao de identidade falso / falso da Polonia
Compre o cartao de identidade falso / falso de Portugal
Compre um cartao de identidade falso / falso do Qatar
comprar cartao de identificacao falso / falso da Romenia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Ruanda
Compre o cartao de identificacao falso / falso de St Kitts & Nevis
Compre um cartao de identificacao falso / falso de Sao Vicente e Granadinas
Compre um cartao de identidade falso / falso de Sao Marinho
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Arabia Saudita
Compre um cartao de identidade falso / falso do Senegal
comprar cartao de identidade falso / falso da Servia
Compre um cartao de identificacao falso / falso das Seychelles
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Serra Leoa
Compre um cartao de identidade falso / falso de Cingapura
comprar cartao de identificacao falso / falso da Eslovaquia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Eslovenia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Somalia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Africa do Sul
Compre um cartao de identidade falso / falso da Espanha
Compre um cartao de identidade falso / falso do Sri Lanka
Compre um cartao de identidade falso / falso do Sudao
Compre um cartao de identidade falso / falso do Suriname
Compre um cartao de identidade falso / falso da Suazilandia
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Suecia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Suica
Compre um cartao de identidade falso / falso de Taiwan
Compre um cartao de identidade falso / falso da Tanzania
Compre um cartao de identidade falso / falso da Tailandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Tunisia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Turquia
Compre um cartao de identidade falso / falso dos Emirados Arabes Unidos
Compre um cartao de identificacao falso / falso do Reino Unido
Compre um cartao de identificacao falso / falso dos Estados Unidos
Compre um cartao de identidade falso / falso do Uruguai
Compre um cartao de identidade falso / falso da Venezuela
Compre um cartao de identidade falso / falso do Vietna
Compre um cartao de identidade falso / falso do Iemen
Stiqe24 http://www.buysellfakepassport.cc Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: COMPRAR CARTAO DE IDADE FALSO, CARTAO DE IDADE FALSA DE VENDA, COMPRAR CARTAO DE IDENTIFICACAO F
BertonN
Użytkownik

Postów: 62
Data rejestracji: 01.02.18
Dodane dnia 18-12-2019 06:48
Nossa equipe e um produtor unico de documentos falsos de qualidade.
Oferecemos apenas passaportes falsos originais de alta qualidade, licencas de motorista, cartoes de identificacao, selos e outros produtos para varios paises como:
EUA, Australia, Belgica, Brasil, Canada, Italia, Finlandia, Franca, Alemanha, Paises Baixos, Espanha, Reino Unido. Esta lista nao esta completa.

Para obter as informacoes adicionais e colocar a ordem, visite nosso site:http://www.buysellfakepassport.cc w w w. buysellfakepassport.cc


>> E-mails de contato:


Suporte geral: support@buysellfakepassport.cc


Suporte tecnico: tech@buysellfakepassport.cc


-----------------------------
Palavras-chave:

comprar cartao de identificacao falso / falso da Albania
Compre um cartao de identidade falso / falso da Argelia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Andorra
comprar cartao de identidade falso / falso de Angola
Compre um cartao de identidade falso / falso da Argentina
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Australia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Austria
Compre um cartao de identidade falso / falso das Bahamas
Compre um cartao de identidade falso / falso no Bahrain
Compre um cartao de identidade falso / falso do Bangladesh
Compre um cartao de identidade falso / falso de Barbados
Compre um cartao de identidade falso / falso da Belgica
Compre um cartao de identidade falso / falso de Belize
Compre um cartao de identidade falso / falso do Benim
Compre um cartao de identidade falso / falso da Bolivia
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Bosnia-Herzegovina
Compre um cartao de identidade falso / falso do Botswana
Compre um cartao de identidade falso / falso do Brasil
Compre um cartao de identidade falso / falso de Brunei
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Bulgaria
Compre um cartao de identidade falso / falso da Burkina
Compre um cartao de identificacao falso / falso do Burundi
Compre um cartao de identidade falso / falso do Camboja
comprar cartao de identidade falso / falso de Camaroes
Compre um cartao de identificacao falso / falso do Canada
Compre um cartao de identidade falso / falso do Chile
Compre um cartao de identidade falso / falso da Colombia
Compre o cartao de identidade falso / falso do Congo Rep Democratica
Compre um cartao de identidade falso / falso da Costa Rica
Compre um cartao de identidade falso / falso da Croacia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Cuba
Compre um cartao de identidade falso / falso de Chipre
Compre um cartao de identidade falso / falso da Republica Tcheca
Compre um cartao de identidade falso / falso da Dinamarca
Compre um cartao de identidade falso / falso de Djibouti
Compre um cartao de identidade falso / falso da Dominica
Compre um cartao de identidade falso / falso da Republica Dominicana
Compre um cartao de identidade falso / falso do Equador
Compre um cartao de identidade falso / falso do Egito
Compre um cartao de identidade falso / falso de El Salvador
Compre um cartao de identidade falso / falso da Guine Equatorial
Compre um cartao de identidade falso / falso da Eritreia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Estonia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Etiopia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Fiji
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Finlandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Franca
Compre um cartao de identidade falso / falso do Gabao
Compre um cartao de identidade falso / falso da Gambia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Alemanha
Compre um cartao de identidade falso / falso de Gana
Compre um cartao de identidade falso / falso da Grecia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Grenada
Compre um cartao de identidade falso / falso da Guatemala
Compre um cartao de identidade falso / falso da Guine-Bissau
Compre um cartao de identidade falso / falso do Haiti
Compre um cartao de identidade falso / falso de Honduras
comprar cartao de identificacao falso / falso da Hungria
Compre um cartao de identidade falso / falso da Islandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da India
Compre um cartao de identidade falso / falso na Indonesia
Compre um cartao de identidade falso / falso do Ira
comprar cartao de identidade falso / falso do Iraque
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Irlanda Republic
Compre cartao de identidade falso / falso da Italia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Jamaica
Compre um cartao de identidade falso / falso do Japao
Compre um cartao de identidade falso / falso da Jordania
Compre um cartao de identidade falso / falso de Keny
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Coreia do Sul
comprar cartao de identidade falso / falso do Kosovo
Compre um cartao de identidade falso / falso do Kuwait
Compre um cartao de identificacao falso / falso de Laos
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Letonia
Compre um cartao de identidade falso / falso do Libano
Compre um cartao de identidade falso / falso do Liechtenstein
Compre um cartao de identidade falso / falso da Lituania
comprar cartao de identidade falso / falso do Luxemburgo
comprar cartao de identificacao falso / falso da Macedonia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Malasia
Compre um cartao de identidade falso / falso das Maldivas
Compre um cartao de identidade falso / falso do Mali
Compre um cartao de identidade falso / falso de Malta
Compre um cartao de identidade falso / falso do Mexico
Compre um cartao de identidade falso / falso do Monaco
Compre um cartao de identidade falso / falso do Montenegro
Compre um cartao de identidade falso / falso de Marrocos
comprar cartao de identificacao falso / falso de Mocambique
Compre um cartao de identificacao falso / falso de Myanmar, Burma
Compre um cartao de identidade falso / falso da Namibia
Compre um cartao de identidade falso / falso do Nepal
Compre um cartao de identidade falso / falso da Holanda
Compre um cartao de identidade falso / falso da Nova Zelandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Nicaragua
Compre um cartao de identidade falso / falso da Nigeria
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Noruega
Compre um cartao de identidade falso / falso de Oma
Compre um cartao de identidade falso / falso do Paquistao
Compre um cartao de identidade falso / falso do Panama
Compre um cartao de identidade falso / falso do Paraguai
Compre um cartao de identidade falso / falso do Peru
Compre um cartao de identidade falso / falso das Filipinas
Compre um cartao de identidade falso / falso da Polonia
Compre o cartao de identidade falso / falso de Portugal
Compre um cartao de identidade falso / falso do Qatar
comprar cartao de identificacao falso / falso da Romenia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Ruanda
Compre o cartao de identificacao falso / falso de St Kitts & Nevis
Compre um cartao de identificacao falso / falso de Sao Vicente e Granadinas
Compre um cartao de identidade falso / falso de Sao Marinho
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Arabia Saudita
Compre um cartao de identidade falso / falso do Senegal
comprar cartao de identidade falso / falso da Servia
Compre um cartao de identificacao falso / falso das Seychelles
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Serra Leoa
Compre um cartao de identidade falso / falso de Cingapura
comprar cartao de identificacao falso / falso da Eslovaquia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Eslovenia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Somalia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Africa do Sul
Compre um cartao de identidade falso / falso da Espanha
Compre um cartao de identidade falso / falso do Sri Lanka
Compre um cartao de identidade falso / falso do Sudao
Compre um cartao de identidade falso / falso do Suriname
Compre um cartao de identidade falso / falso da Suazilandia
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Suecia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Suica
Compre um cartao de identidade falso / falso de Taiwan
Compre um cartao de identidade falso / falso da Tanzania
Compre um cartao de identidade falso / falso da Tailandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Tunisia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Turquia
Compre um cartao de identidade falso / falso dos Emirados Arabes Unidos
Compre um cartao de identificacao falso / falso do Reino Unido
Compre um cartao de identificacao falso / falso dos Estados Unidos
Compre um cartao de identidade falso / falso do Uruguai
Compre um cartao de identidade falso / falso da Venezuela
Compre um cartao de identidade falso / falso do Vietna
Compre um cartao de identidade falso / falso do Iemen
Stiqe24 http://www.buysellfakepassport.cc Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: COMPRAR CARTAO DE IDADE FALSO, CARTAO DE IDADE FALSA DE VENDA, COMPRAR CARTAO DE IDENTIFICACAO F
BertonN
Użytkownik

Postów: 62
Data rejestracji: 01.02.18
Dodane dnia 18-12-2019 13:13
Nossa equipe e um produtor unico de documentos falsos de qualidade.
Oferecemos apenas passaportes falsos originais de alta qualidade, licencas de motorista, cartoes de identificacao, selos e outros produtos para varios paises como:
EUA, Australia, Belgica, Brasil, Canada, Italia, Finlandia, Franca, Alemanha, Paises Baixos, Espanha, Reino Unido. Esta lista nao esta completa.

Para obter as informacoes adicionais e colocar a ordem, visite nosso site:http://www.buysellfakepassport.cc w w w. buysellfakepassport.cc


>> E-mails de contato:


Suporte geral: support@buysellfakepassport.cc


Suporte tecnico: tech@buysellfakepassport.cc


-----------------------------
Palavras-chave:

comprar cartao de identificacao falso / falso da Albania
Compre um cartao de identidade falso / falso da Argelia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Andorra
comprar cartao de identidade falso / falso de Angola
Compre um cartao de identidade falso / falso da Argentina
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Australia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Austria
Compre um cartao de identidade falso / falso das Bahamas
Compre um cartao de identidade falso / falso no Bahrain
Compre um cartao de identidade falso / falso do Bangladesh
Compre um cartao de identidade falso / falso de Barbados
Compre um cartao de identidade falso / falso da Belgica
Compre um cartao de identidade falso / falso de Belize
Compre um cartao de identidade falso / falso do Benim
Compre um cartao de identidade falso / falso da Bolivia
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Bosnia-Herzegovina
Compre um cartao de identidade falso / falso do Botswana
Compre um cartao de identidade falso / falso do Brasil
Compre um cartao de identidade falso / falso de Brunei
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Bulgaria
Compre um cartao de identidade falso / falso da Burkina
Compre um cartao de identificacao falso / falso do Burundi
Compre um cartao de identidade falso / falso do Camboja
comprar cartao de identidade falso / falso de Camaroes
Compre um cartao de identificacao falso / falso do Canada
Compre um cartao de identidade falso / falso do Chile
Compre um cartao de identidade falso / falso da Colombia
Compre o cartao de identidade falso / falso do Congo Rep Democratica
Compre um cartao de identidade falso / falso da Costa Rica
Compre um cartao de identidade falso / falso da Croacia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Cuba
Compre um cartao de identidade falso / falso de Chipre
Compre um cartao de identidade falso / falso da Republica Tcheca
Compre um cartao de identidade falso / falso da Dinamarca
Compre um cartao de identidade falso / falso de Djibouti
Compre um cartao de identidade falso / falso da Dominica
Compre um cartao de identidade falso / falso da Republica Dominicana
Compre um cartao de identidade falso / falso do Equador
Compre um cartao de identidade falso / falso do Egito
Compre um cartao de identidade falso / falso de El Salvador
Compre um cartao de identidade falso / falso da Guine Equatorial
Compre um cartao de identidade falso / falso da Eritreia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Estonia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Etiopia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Fiji
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Finlandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Franca
Compre um cartao de identidade falso / falso do Gabao
Compre um cartao de identidade falso / falso da Gambia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Alemanha
Compre um cartao de identidade falso / falso de Gana
Compre um cartao de identidade falso / falso da Grecia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Grenada
Compre um cartao de identidade falso / falso da Guatemala
Compre um cartao de identidade falso / falso da Guine-Bissau
Compre um cartao de identidade falso / falso do Haiti
Compre um cartao de identidade falso / falso de Honduras
comprar cartao de identificacao falso / falso da Hungria
Compre um cartao de identidade falso / falso da Islandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da India
Compre um cartao de identidade falso / falso na Indonesia
Compre um cartao de identidade falso / falso do Ira
comprar cartao de identidade falso / falso do Iraque
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Irlanda Republic
Compre cartao de identidade falso / falso da Italia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Jamaica
Compre um cartao de identidade falso / falso do Japao
Compre um cartao de identidade falso / falso da Jordania
Compre um cartao de identidade falso / falso de Keny
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Coreia do Sul
comprar cartao de identidade falso / falso do Kosovo
Compre um cartao de identidade falso / falso do Kuwait
Compre um cartao de identificacao falso / falso de Laos
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Letonia
Compre um cartao de identidade falso / falso do Libano
Compre um cartao de identidade falso / falso do Liechtenstein
Compre um cartao de identidade falso / falso da Lituania
comprar cartao de identidade falso / falso do Luxemburgo
comprar cartao de identificacao falso / falso da Macedonia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Malasia
Compre um cartao de identidade falso / falso das Maldivas
Compre um cartao de identidade falso / falso do Mali
Compre um cartao de identidade falso / falso de Malta
Compre um cartao de identidade falso / falso do Mexico
Compre um cartao de identidade falso / falso do Monaco
Compre um cartao de identidade falso / falso do Montenegro
Compre um cartao de identidade falso / falso de Marrocos
comprar cartao de identificacao falso / falso de Mocambique
Compre um cartao de identificacao falso / falso de Myanmar, Burma
Compre um cartao de identidade falso / falso da Namibia
Compre um cartao de identidade falso / falso do Nepal
Compre um cartao de identidade falso / falso da Holanda
Compre um cartao de identidade falso / falso da Nova Zelandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Nicaragua
Compre um cartao de identidade falso / falso da Nigeria
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Noruega
Compre um cartao de identidade falso / falso de Oma
Compre um cartao de identidade falso / falso do Paquistao
Compre um cartao de identidade falso / falso do Panama
Compre um cartao de identidade falso / falso do Paraguai
Compre um cartao de identidade falso / falso do Peru
Compre um cartao de identidade falso / falso das Filipinas
Compre um cartao de identidade falso / falso da Polonia
Compre o cartao de identidade falso / falso de Portugal
Compre um cartao de identidade falso / falso do Qatar
comprar cartao de identificacao falso / falso da Romenia
Compre um cartao de identidade falso / falso de Ruanda
Compre o cartao de identificacao falso / falso de St Kitts & Nevis
Compre um cartao de identificacao falso / falso de Sao Vicente e Granadinas
Compre um cartao de identidade falso / falso de Sao Marinho
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Arabia Saudita
Compre um cartao de identidade falso / falso do Senegal
comprar cartao de identidade falso / falso da Servia
Compre um cartao de identificacao falso / falso das Seychelles
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Serra Leoa
Compre um cartao de identidade falso / falso de Cingapura
comprar cartao de identificacao falso / falso da Eslovaquia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Eslovenia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Somalia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Africa do Sul
Compre um cartao de identidade falso / falso da Espanha
Compre um cartao de identidade falso / falso do Sri Lanka
Compre um cartao de identidade falso / falso do Sudao
Compre um cartao de identidade falso / falso do Suriname
Compre um cartao de identidade falso / falso da Suazilandia
Compre um cartao de identificacao falso / falso da Suecia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Suica
Compre um cartao de identidade falso / falso de Taiwan
Compre um cartao de identidade falso / falso da Tanzania
Compre um cartao de identidade falso / falso da Tailandia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Tunisia
Compre um cartao de identidade falso / falso da Turquia
Compre um cartao de identidade falso / falso dos Emirados Arabes Unidos
Compre um cartao de identificacao falso / falso do Reino Unido
Compre um cartao de identificacao falso / falso dos Estados Unidos
Compre um cartao de identidade falso / falso do Uruguai
Compre um cartao de identidade falso / falso da Venezuela
Compre um cartao de identidade falso / falso do Vietna
Compre um cartao de identidade falso / falso do Iemen
Stiqe24 http://www.buysellfakepassport.cc Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Kalendarium 16-22 lipca

16 lipca
1611
- urodziła się Cecylia Renata Habsburżanka, pierwsza żona Władysława IV (zm. 1644). Była staranie wykształcona, pobożna i kulturalna, czym zyskiwała ogólną sympatię. Jej pasją był teatr, często brała udział w amatorskich spektaklach. PO poślubieniu Władysława była koronowana w warszawskim kościele św. Jana, była to pierwsza koronacja poza Krakowem od czasów Władysława Łokietka, co wzbudziło protesty części szlachty. Jej małżeństwo było bardzo trudne (głównie z powodu niewierności męża) ale z resztą rodziny Wazów utrzymywała bardzo serdeczne stosunki. Królowa Cecylia Renata urodziła troje dzieci w tym jedno martwe, po ostatnim porodzie zmarła z powodu zakażenia. Pozostawiła po sobie dobrą i życzliwą pamięć.

17 lipca
1790
- zmarł Adam Smith (ur. 1723), szkocki ekonomista, filozof, prekursor nauk społecznych, najlepiej znane są jego prace z zakresu teorii rynku, uchodzi za ojca liberalizmu gospodarczego.

18 lipca
1853
– w Olbrachcicach na Śląsku Cieszyńskim urodził się Jan Michejda, ewangelik, polski działacz społeczny i polityczny. Był posłem Sejmu Krajowego Śląska Cieszyńskiego i Opawsko-Karniowskiego oraz dwukrotnie również posłem w Radzie Państwa w Wiedniu, gdzie reprezentował polski obóz narodowy. W 1922r. wybrany został pierwszym polskim burmistrzem polskiego Cieszyna. Zmarł 14 maja 1927r.

19 lipca
1374
- zmarł Francesco Petrarca (ur. 1304), włoski prawnik, pisarz, dyplomata, filolog i poeta. Z wykształcenia prawnik, zasłynął jako znawca kultury antycznej oraz znakomity poeta posługujący się zarówno perfekcyjną łaciną jak i nowopowstałym językiem włoskim. Pozostawał na usługach dyplomacji papieskiej oraz książąt włoskich. Pomimo wstąpienia do stanu duchownego założył liczną rodzinę. Najbardziej znanym dziś jego utworem są „Sonety do Laury”, wyidealizowanej kochanki Petrarki (wg niektórych postaci fikcyjnej).

20 lipca
1797
- urodził się Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik i badacz, w czasie swojej podróży dookoła świata badał między innymi przyrodę i geografię obu Ameryk oraz Australii. Tam dokładni zbadał Wielkie Góry Wododziałowe a ich najwyższy szczyt nazwał Górą Kościuszki.

21 lipca
1899
– urodził się Ernest Miller Hemingway, amerykański reporter, pisarz i podróżnik, uczestnik I Wojny Światowej i hiszpańskiej wojny domowej, alkoholik. Został nagrodzony nagrodą Nobla w dziedzinie literatury w 1954r. a dwa lata później nagrodą Pulitzera za opowiadanie „Stary człowiek i morze”. Czterokrotnie żonaty. Popełnił samobójstwo 2 lipca 1961r.

22 lipca
1902
- zmar Mieczysław kardynał Ledóchowski (ur. 1822), arcybiskup metropolita poznański i gnieźnieński oraz prymas Polski w latach 1866–1886, prefekt Kongregacji Rozkrzewiania Wiary w latach 1892–1902, kardynał prezbiter od 1875, baliw Wielkiego Krzyża zakonu maltańskiego. Zwolennik świeckiej władzy papieży (dał temu wyraz w czasie soboru watykańskiego). Początkowo współpracownik władz pruskich, skonfliktowany z polskim społeczeństwem, w czasie Kulturkampfu sprzeciwił się nauczaniu religii w języku niemieckim za co został uwięziony. Zyskał wtedy sympatię społeczeństwa polskiego. Po wypędzeniu z diecezji mieszkał w Rzymie
Klik!!!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Książki polecane


"Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka" Ks. Piotr Pawlukiewicz

ak wielu ludzi wciąż jeszcze żyje w przekonaniu o istnieniu Boga okrutnego. Boga, który jest policjantem, prokuratorem i bezlitosnym sędzią. Ci ludzie żyją pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony taki Bóg, z drugiej świadomość swoich nieustannych upadków. Dla nich to przedsionek piekła... A takiego Boga nie ma. To prawda, że On jest Sędzią, ale Sędzią pełnym miłosierdzia. W Bogu jest więcej dobroci niż potrafimy to sobie wyobrazić. O tym mówi Biblia, o tym mówią objawienia, jakie Jezus przekazał siostrze Faustynie.

"Sakramenty. I co z tego?" o. Leon Knabit OSB

Zapis rozmów ojca Leona Knabita OSB z młodymi zbuntowanymi, opornymi, niewierzącymi i tym podobnymi - na temat sakramentów, Kościoła, życia...
Mnich nie boi się żadnych pytań i nie twierdzi, że zna odpowiedź na wszystkie pytania. Ale na wiele pytań ma odpowiedź, nierzadko zaskakującą... Opowiada też ciekawe historie z własnego życia...

"Wolni od niemocy" O. Augustyn Pelanowski OSPPE

Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak - TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!
Z pewnością znasz fragment Ewangelii wg św. Łukasza, w którym Jezus uzdrawia w świątyni pochyloną od 18 lat kobietę... Ale czy wiesz o tym, że owa kobieta tak naprawdę przedstawia człowieka, który przez cierpienie, prześladowanie, niezrozumienie - często ze strony najbliższych osób - staje się coraz bardziej "pochylony" życiowo...

Ewangelia 2012. Oprawa twarda z tasiemką

Wyjątkowa pozycja zawierająca PEŁNY TEKST EWANGELII NA KAŻDY DZIEŃ 2012 roku oraz parametry liturgii słowa danego dnia. Czytanie z Ewangelii opatrzone zostało krótkim rozważaniem oraz prostą modlitwą inspirowaną słowem Bożym. Pomagają one ukierunkować osobistą refleksję i pełniej zrozumieć nauczanie Chrystusa.
Ponadto książka przypomina o uroczystościach i świętach kościelnych, o liturgicznych wspomnieniach świętych i błogosławionych oraz zawiera rozważania Drogi Krzyżowej, Różańca, najważniejsze litanie, Gorzkie Żale, Godzinki oraz Kompletę, czyli liturgiczną modlitwę na zakończenie dnia.

Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"

Kiedy Ryszard Kapuściński wyruszał w swoją pierwszą zagraniczną podróż, dostał w prezencie "Dzieje Herodota". Dzieło starożytnego historyka towarzyszyło mu w wędrówkach po Indiach, Chinach, Azji Mniejszej i Afryce. W swojej najnowszej książce sławny reporter opowiada o wielu fascynujących wydarzeniach politycznych i historycznych, zestawiając je z faktami opisywanymi przez Herodota...
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

BertonN
01/02/2018 05:41
Our team is a unique producer of quality fake documents. We offer only original high-quality fake passports, driver's licenses, ID cards, stamps, VISAs and other products for a number of count

alanmk3
08/01/2018 16:06
My brand-new suss out d evolve: http://mae.post1.telrock.
org


Machfajok
02/12/2017 02:45
I want to introduce to you the best Garry's Mod gaming community. [url=http://nexusrp.ru/]N
exusRP STALKER RP[/url] <a href=http://nexusrp.ru/>Č
ăđîâîĺ ńîîáůĺńňâî NexusRP</a>


Gachimjok
03/11/2017 01:06
[url=http://nexusrp.ru/]Đ
óńńęčé SCP Breach 37.230.162.245:27015[/url
] [url=http://yousteam.ru/]
STEAM č Origin keys[/url]


MerlinViefe
20/09/2017 16:55
[url=http://www.genouxrap
es.com/images/base.php?mn
=21]Lovegra 100mg Erfahrung[/url] Espresso may be of great support if you work from home and need some oxygen. The majority of cafes offer f


MerlinViefe
13/08/2017 02:39
[url=http://www.denishirs
t.fr/adidas-2015-homme-sa
ndal-252.html]Adidas 2015 Homme Sandal[/url] Join signals from your charge card firm. Most companies provide them and they could be quickly


MerlinViefe
12/08/2017 21:27
[url=http://www.claudegou
ron.fr/louboutin-spikes-1
18.php]Louboutin Spikes[/url] When you are feeling as though you suffer from back pain that nobody else may possibly comprehend then you are


MerlinViefe
06/08/2017 14:37
[url=http://www.socnavale
pisa.it/520-puma-fenty-bu
rgundy.html]Puma Fenty Burgundy[/url] Learn what is causing your tinnitus by trying various cures. Remember to take it easy and commit plent


MerlinViefe
01/08/2017 04:20
[url=http://www.piccolaum
bria.it/scarpe-da-calcio-
puma-nuove-801.php]Scarpe
Da Calcio Puma Nuove[/url] In case you are a sufferer of panic attacks, then perhaps you are looking for some


MerlinViefe
24/07/2017 22:34
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/1399-adidas-gazelle
-vintage-suede.jpg]Adidas
Gazelle Vintage Suede[/url] Incorporate your typical doctor within your cosmetic


Archiwum
Klik!

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl