Papież pozwany przed Międzynarodowy Trybunał Karny
Dodane przez jr_3 dnia Październik 05 2011 15:38:35
 Prawnicy reprezentujący ofiary seksualnego molestowania przez księży należące do dwóch organizacji zrzeszających ofiary złożyli pozew do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze wobec czterech wysokiej rangi hierarchów Kościoła katolickiego - w tym i papieża. byłym sekretarzem stanu) jako zbrodnię przeciw ludzkości.
Rozszerzona zawartość newsa
Prawnicy reprezentujący ofiary seksualnego molestowania przez księży należące do dwóch organizacji zrzeszających ofiary złożyli pozew do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze wobec czterech wysokiej rangi hierarchów Kościoła katolickiego - w tym i papieża.


Pozew zarzuca papieżowi i trzem pozostałym hierarchom - kardynałom Angelo Sodano, Tarcisio Bertone i Williamowi Levadzie, że są odpowiedzialni za niewłaściwe postępowanie w sprawach dotyczących molestowania seksualnego dzieci przez księży. Zdaniem prawników to że podobne przypadku zdarzały się w wielu krajach i tak samo źle na nie reagowano jest wynikiem kultury seksualnej przemocy w Kościele. W rezultacie prawnicy traktują działania ze strony kierujących Kościołem katolickim hierarchów (Benedykt XVI był prefektem Kongregacji Nauki Wiary, która w swoich zadaniach miała właśnie postępowanie wobec księży-pedofilów, kardynał Levada jest obecnym prefektem tej kongregacji zaś kardynałowie Bertone i Sodano - obecnym i byłym sekretarzem stanu) jako zbrodnię przeciw ludzkości.

ZA: ekumenizm.pl