Komorowski to tylko P.O. prezydenta
Dodane przez AlexanderDegrejt dnia Maj 27 2010 15:32:37
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, kandydat tej partii na prezydenta, na konferencji prasowej przed jego udaniem się na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego omawiał tematy związane z powodzią. Po raz pierwszy odpowiadał też na żywo na pytania dziennikarzy, które padły tylko trzy. Został spytany o debaty wyborcze, kandydaturę Marka Belki na szefa NBP oraz o swoją zmianę po katastrofie smoleńskiej.
Pierwsze pytanie jakie zadano Jarosławowi Kaczyńskiemu po jego wystąpieniu na temat pomocy powodzianom dotyczyło przeprowadzenia debat wyborczych między kandydatami na prezydenta. - Zgadzam się, że różnice (między kandydatami - red.) powinny być znane opinii publicznej. Cała reszta to kwestia techniczna ustalenia takiej debaty, czyli między panem Komorowskim i mną. Sondaże inaczej powinno się traktować niż wyniki wyborów. W ten sposób, wszyscy są równi - powiedział Kaczyński mając na myśli, że debata powinna dotyczyć wszystkich kandydatów, a nie tylko dwóch kandydatów prowadzących w sondażach wyborczych.
Drugie pytanie dotyczyło oceny kandydatury Marka Belki na szefa NBP wskazanego dzisiaj przez marszałka Bronisława Komorowskiego pełniącego obowiązki prezydenta. - W żadnym wypadku nie chcę oceniać kandydatury profesora Belki. Jest natomiast pytanie o to, czy czas jest właściwy. Decyzja byłaby podjęta 10 dni przed wyborami. Marszałek Komorowski wypełnia tylko funkcję prezydenta RP. Takie stanowiska , a to jest ważne stanowisko, powinny być już rozstrzygane po wyborach - powiedział Kaczyński.
Za: www.onet.pl