PiS: Polska Tuska jak Rosja Putina
Dodane przez jr_3 dnia Kwiecień 04 2011 10:35:07
 Kilka dni temu Komitet Polityczny PiS wydał oświadczenie w sprawie usuwania zniczy sprzed Pałacu Prezydenckiego przez Straż Miejską. "Z oburzeniem przyjmujemy fakt świadomego zbezczeszczenia pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem poprzez demonstracyjne usunięcie zniczy upamiętniających tę największa tragedię narodu polskiego po II wojnie światowej roku.

Rozszerzona zawartość newsa
Kilka dni temu Komitet Polityczny PiS wydał oświadczenie w sprawie usuwania zniczy sprzed Pałacu Prezydenckiego przez Straż Miejską.

"Z oburzeniem przyjmujemy fakt świadomego zbezczeszczenia pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem poprzez demonstracyjne usunięcie zniczy upamiętniających tę największa tragedię narodu polskiego po II wojnie światowej roku.

Dokonały tego służby porządkowe miasta stołecznego Warszawy rządzonego przez Platformę Obywatelską. Usunięto również zdjęcia pary prezydenckiej. Przedstawiciele Straży Miejskiej oświadczyli iż były to "śmieci".

To działania haniebne, daleko przekraczające granice sporu publicznego. Fundamentalną częścią polskiej kultury jest szacunek dla zmarłych. tego szacunku zabrakło - nie po raz pierwszy, ale w spektakularny sposób.

Politykom i urzędnikom Platformy Obywatelskiej, którzy inicjują lub nawet tylko tolerują takie praktyki możemy powiedzieć, że biorą odpowiedzialność za barbaryzację życia publicznego.

Uderzające jest, niestety, podobieństwo pomiędzy tym co stało się w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim, a wydarzeniami w Moskwie, gdzie milicja usuwała ostatnio znicze w miejscu śmiertelnego zamachu na niezależną dziennikarkę, tłumacząc się w identyczny sposób, że są to "śmieci". Podobieństwo między Rosją Putina, a Polską Tuska, jest w tym wypadku bardzo bolesne."

Socjolog prof. Paweł Śpiewak wypowiadając się na temat zniczy przed Pałacem Prezydenckim powiedział: - Ja zawsze sąziłem, że ci religijni terroryśic spod Pałacu Prezydenckiego są najlepszym wsparciem dla PO, większość z nas ich się boi i nie akceptuje. Sam PiS, stawiając co miesiąc znicze pod Pałacem Prezydenckim (dlaczego tu, a nie na Wawelu, słusznie zapytywał Małysz) prowadzi do polaryzacji postaw i do podważenia własnej wiarygodności.

pis.org.pl/"Uważam Rze"