Dziennikarze odchodzą z Rady Etyki Mediów
Dodane przez AlexanderDegrejt dnia Październik 18 2010 12:05:04
Dwoje dziennikarzy Teresa Bochwic i Tomasz Bieszczad wystąpiło z Rady Etyki Mediów. Decyzję tłumaczą brakiem obiektywizmu i merytorycznej symetrii w opiniach rady. Bezpośrednią przyczyną odejścia dwojga członków Rady jest ostatnia decyzja Rady. Rada Etyki Mediów zarzuciła "Naszemu Dziennikowi" i "Gazecie Polskiej" nierzetelne relacjonowanie wydarzeń związanych z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia.
Rozszerzona zawartość newsa
W oświadczeniu Teresa Bochwic i Tomasz Bieszczad napisali, że nie widzą sensu dłużej uczestniczyć w pozorach pluralizmu. Dziennikarze przekonują, że jeśli już Rada formułuje negatywne stanowisko pod adresem mediów z tzw. „głównego nurtu”, chodzi zazwyczaj o drobne uchybienia, a krytyka jest oględna. Dalej czytamy, że można odnieść wrażenie, że Rada nie chce zadzierać z gigantami rynku, za to chętnie porywa się na media opozycyjne lub niszowe.

Teresa Bochwic i Tomasz Bieszczad oświadczyli, że nie spotkali się z pozytywną reakcją na próby wydania oświadczenia, w którym Rada odniosłaby się do roli dużych mediów w atakach na Lecha Kaczyńskiego. Tymczasem, zdaniem dziennikarzy, przyczyniłoby się to do poprawy medialnego klimatu w Polsce.

Za: wp.pl