Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Koniecznie przeczytaj
Nawigacja
Strona Główna
MANIFEST WANDEI!
Artykuły
Archiwum newsów
Czat Wandei!
Blog Wandei!
FORUM WANDEI
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Pomoc dla Rafałka
Ostatnie Artykuły
LONDYN 2012. Gwiazdy...
Co tam panie w polit...
Życzliwość
Rozmowy o Dekalogu
Miłosierdzie według ...
Pomoc dla Rafałka
Drogi Przyjacielu, możesz pomóc choremu na autyzm Rafałowi wpłacając 1% podatku dochodowego. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać: Nr KRS Fundacji 0000037904 W rubryce "Informacje uzupełniające: 5089 Popiel Rafał Józef lub dobrowolną kwotą od serca w formie darowizny.
Reklama
LOŻA SZYDERCÓW

Ziobros, Kurkos i Cymanis
Trzej Muszkieterowie chwyciwszy za szpady bój chcieli rozegrać śmiertelny o Podstawy i Szczegóły ale nie docenili sprytnego i przebiegłego Kardynała Kaczelieu, który przejrzawszy zamiary spiskowców za poślednie Ziobro uchwyciwszy ciupasem do zimujących raków niepokornych gwadzistów (już byłych a nawet bywałych) wysłał. Absolutyzm uratowany, niech żyje kardynał!
Szkółka

Materiały pomocnicze do nauk wszelakich z naciskiem na humanistykę dla zdesperowanych żaków płci obojga z zzanaczeniem, że o likajon chodzi.
WEJŚCIE
Na Forum
Najnowsze Tematy
A'propos dyskusji
Faux documents onlin...
Dlaczego antykoncepc...
Magiel wierszowany. ...
Powstanie Warszawski...
Najciekawsze Tematy
Magiel wierszowan... [17]
A'propos dyskusji [15]
Powstanie Warszaw... [13]
Witamy na nowym F... [10]
Dlaczego antykonc... [8]
Dwumiesięcznik do pobrania
- - - -
DWUMIESIĘCZNIK nr 1
- - -
DWUMIESIĘCZNIK nr 2
Ankieta
Czy Janusz Palikom będzie miał realny wpływ na politykę państwa?

Tak, będzie wspierał nowy rząd a być może znajdzie się w koalicji.

Będzie miał, ale głównie poprzez zakulisowe naciski i szantaż polityczny.

Będzie miał minimalny wpływ jako opozycja

Nie będzie miał żadnego wpływu, będzie izolowany na scenie politycznej

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Wandea TV

Kanał Wandea TV
Klik!!
Pogoda
>
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 197
Najnowszy Użytkownik: Marek
Licznik

Przyjaciele Wandei

Kwartalnik Humanistyka
- - - -
Rodzina Katolicka
- - - -
Prohomofobia. Stop homopropagandzie.
- - - -
Polis. Miasto Pana Cogito
- - - -
Silva Rerum Ewagriusza
- - - -
CZADowa tablica!
- - - -
News
Tusk do Olejnik: "Od tego jestem, by nikt pani nie zabił"
Kraj:  W wywiadzie dla Radia Zet Donald Tusk odpowiadał na pytania dotyczące m.in. konfliktu z Grzegorzem Schetyną oraz rosnącym w siłę PiS.
jr_3 dnia marzec 15 2011 07:12:40 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 626 Czytań · Drukuj
Francuskie radio:dowiadujemy się prawdy o polskim antysemityzmie
Z prasy:  Bronisław Wildstein w swoim felietonie dla Rzeczpospolitej komentuje audycję we francuskim radiu "France Culture". Rozmowa z udziałem trzech osób (historyka, filozofa i wymienionej z boku pisarki) dotyczy książki Anny Bikont "My, z Jedwabnego" .
jr_3 dnia marzec 15 2011 07:09:23
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 814 Czytań · Drukuj
Wybuch w elektrowni jądrowej w Japonii
 W elektrowni atomowej Fukushima I, która znajduje się ok. 240 km na północ od Tokio, doszło do wybuchu wodoru. Choć zawaliły się ściany i dach budynku elektrowni, stalowa osłona reaktora nie została uszkodzona - podał rząd. Cztery osoby zostały ranne. Po wybuchu władze dwukrotnie rozszerzały strefę ewakuacji osób mieszkających w pobliżu elektrowni Fukushima I i oddalonej o 11 km siłowni Fukushima II. Ewakuowano już dziesiątki tysięcy ludzi mieszkających w promieniu 20 km od elektrowni.
AlexanderDegrejt dnia marzec 12 2011 18:41:13
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 855 Czytań · Drukuj
PO kupowała głosy w wyborach w Wałbrzychu
Polityka:  Świadkowie zeznają, że podczas wyborów samorządowych kupowano głosy na kandydatów PO - donosi "Gazeta Wyborcza". Rzecznik wałbrzyskiej Platformy Marek Rzęsawski potwierdził te donosienia. Powiedział, że fakt kupna głosów przez jego partię nie ulega wątpliwości. Dodał jednak: - Matka bije Cygana nie za to, że kradł, ale za to, że dał się złapać.
jr_3 dnia marzec 05 2011 13:33:20
Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 665 Czytań · Drukuj
Łukasz Adamski o różowym indeksie...
Ogólne:  W dzisiejszym wydaniu portalu Fronda.pl Łukasz  Adamski zwraca uwagę na problem dyskryminacji w imię tolerancji. Zdanie powyższe tylko pozornie jest sprzeczne i nielogiczne. Otóż brytyjski sąd w uzasadnieniu wyroku, w którym nie pozwolił chrześcijańskiemu małżeństwu adoptować dzieci powiedział: "(...)ze względu na wspieranie przepisów równościowych dot. orientacji seksualnej, powinny one mieć pierwszeństwo w stosunku do tych, które dot. niedyskryminacji religijnej”.
AlexanderDegrejt dnia marzec 02 2011 11:42:24
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1043 Czytań · Drukuj
Zmiana definicji małżeństwa w USA?
Ogólne:  Prezydent USA Barack Obama zapowiedział, że nie będzie już wspierał definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Niedawno szef Departamentu Sprawiedliwości oświadczył, że wycofuje się z obrony przed sądem amerykańskiej ustawy o małżeństwie...
jr_3 dnia luty 25 2011 09:46:15
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 856 Czytań · Drukuj
MSZ promuje Rok Chopina: "Na ch** on tam stoi?"
Kraj:  Pełen wulgaryzmów komiks miał promować Polskę i muzykę Chopina wśród niemieckich uczniów. Teraz jednak wydawnictwo, na które polska ambasada w Berlinie i Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydali 30 tys. euro trafi do magazynu. - Nie znam sprawy, nie będę jej komentował - uciął sprawę kontrowersyjnego komiksu szef MSZ Radosław Sikorski.
jr_3 dnia luty 23 2011 12:36:39
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 654 Czytań · Drukuj
100-tysięczne demonostracje w Indiach
Kościół:  W poniedziałek ponad 100 tysięcy chrześcijan protestowało w Bangalore przeciw rządowemu raportowi na temat prześladowań religijnych w Indiach. Według niego, przemoc wymierzona w chrześcijan nie wynikała z religijnych pobudek. Ataki miały być dokonywane przez "przestępców".
jr_3 dnia luty 23 2011 12:35:07
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 896 Czytań · Drukuj
Gorbaczow wstydzi się za swój kraj
Świat:  Pierwszy i ostatni prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow w wywiadzie dla "Nowej Gaziety" skrytykował obecnie rządzących w Rosji.
- Oni są bogaci i nie mają umiaru, a ich ideałem jest miliarder, właściciel klubu piłkarskiego Chelsea, Roman Abramowicz. Gardzę takim ideałem. Za nas mi wstyd, i za kraj. Prezydent Miedwiediew i premier Putin starają się, ale w kraju coraz bardziej pachnie imitacją - stwierdził.

jr_3 dnia luty 22 2011 08:50:08
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 683 Czytań · Drukuj
Chemioterapia albo dziecko. Wybrała dziecko
Pro Life:  - Mój lekarz powiedział mi, że muszę dokonać wyboru i zdecydować się, czy powinnam donosić ciążę. Dla mnie nie było o czym decydować - mówi Victoria Webster w wywiadzie dla "Daily Mail". - Zdążyłam się już związać z moją córką, kiedy rosła we mnie, i jako jej mama musiałam ją chronić - dodaje kobieta, która zrezygnowała z agresywnego leczenia białaczki, po to, by ocalić życie swojego nienarodzonego dziecka.
jr_3 dnia luty 21 2011 22:35:42
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 946 Czytań · Drukuj
Jerzy Nowosielski nie żyje
Kraj:

 W Krakowie zmarł w poniedziałek w wieku 88 lat wybitny malarz Jerzy Nowosielski - poinformował PAP przyjaciel i opiekun artysty Andrzej Starmach.

AlexanderDegrejt dnia luty 21 2011 18:22:36
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 705 Czytań · Drukuj
Strona 7 z 40 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Kalendarium 16-22 lipca

16 lipca
1611
- urodziła się Cecylia Renata Habsburżanka, pierwsza żona Władysława IV (zm. 1644). Była staranie wykształcona, pobożna i kulturalna, czym zyskiwała ogólną sympatię. Jej pasją był teatr, często brała udział w amatorskich spektaklach. PO poślubieniu Władysława była koronowana w warszawskim kościele św. Jana, była to pierwsza koronacja poza Krakowem od czasów Władysława Łokietka, co wzbudziło protesty części szlachty. Jej małżeństwo było bardzo trudne (głównie z powodu niewierności męża) ale z resztą rodziny Wazów utrzymywała bardzo serdeczne stosunki. Królowa Cecylia Renata urodziła troje dzieci w tym jedno martwe, po ostatnim porodzie zmarła z powodu zakażenia. Pozostawiła po sobie dobrą i życzliwą pamięć.

17 lipca
1790
- zmarł Adam Smith (ur. 1723), szkocki ekonomista, filozof, prekursor nauk społecznych, najlepiej znane są jego prace z zakresu teorii rynku, uchodzi za ojca liberalizmu gospodarczego.

18 lipca
1853
– w Olbrachcicach na Śląsku Cieszyńskim urodził się Jan Michejda, ewangelik, polski działacz społeczny i polityczny. Był posłem Sejmu Krajowego Śląska Cieszyńskiego i Opawsko-Karniowskiego oraz dwukrotnie również posłem w Radzie Państwa w Wiedniu, gdzie reprezentował polski obóz narodowy. W 1922r. wybrany został pierwszym polskim burmistrzem polskiego Cieszyna. Zmarł 14 maja 1927r.

19 lipca
1374
- zmarł Francesco Petrarca (ur. 1304), włoski prawnik, pisarz, dyplomata, filolog i poeta. Z wykształcenia prawnik, zasłynął jako znawca kultury antycznej oraz znakomity poeta posługujący się zarówno perfekcyjną łaciną jak i nowopowstałym językiem włoskim. Pozostawał na usługach dyplomacji papieskiej oraz książąt włoskich. Pomimo wstąpienia do stanu duchownego założył liczną rodzinę. Najbardziej znanym dziś jego utworem są „Sonety do Laury”, wyidealizowanej kochanki Petrarki (wg niektórych postaci fikcyjnej).

20 lipca
1797
- urodził się Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik i badacz, w czasie swojej podróży dookoła świata badał między innymi przyrodę i geografię obu Ameryk oraz Australii. Tam dokładni zbadał Wielkie Góry Wododziałowe a ich najwyższy szczyt nazwał Górą Kościuszki.

21 lipca
1899
– urodził się Ernest Miller Hemingway, amerykański reporter, pisarz i podróżnik, uczestnik I Wojny Światowej i hiszpańskiej wojny domowej, alkoholik. Został nagrodzony nagrodą Nobla w dziedzinie literatury w 1954r. a dwa lata później nagrodą Pulitzera za opowiadanie „Stary człowiek i morze”. Czterokrotnie żonaty. Popełnił samobójstwo 2 lipca 1961r.

22 lipca
1902
- zmar Mieczysław kardynał Ledóchowski (ur. 1822), arcybiskup metropolita poznański i gnieźnieński oraz prymas Polski w latach 1866–1886, prefekt Kongregacji Rozkrzewiania Wiary w latach 1892–1902, kardynał prezbiter od 1875, baliw Wielkiego Krzyża zakonu maltańskiego. Zwolennik świeckiej władzy papieży (dał temu wyraz w czasie soboru watykańskiego). Początkowo współpracownik władz pruskich, skonfliktowany z polskim społeczeństwem, w czasie Kulturkampfu sprzeciwił się nauczaniu religii w języku niemieckim za co został uwięziony. Zyskał wtedy sympatię społeczeństwa polskiego. Po wypędzeniu z diecezji mieszkał w Rzymie
Klik!!!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Książki polecane


"Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka" Ks. Piotr Pawlukiewicz

ak wielu ludzi wciąż jeszcze żyje w przekonaniu o istnieniu Boga okrutnego. Boga, który jest policjantem, prokuratorem i bezlitosnym sędzią. Ci ludzie żyją pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony taki Bóg, z drugiej świadomość swoich nieustannych upadków. Dla nich to przedsionek piekła... A takiego Boga nie ma. To prawda, że On jest Sędzią, ale Sędzią pełnym miłosierdzia. W Bogu jest więcej dobroci niż potrafimy to sobie wyobrazić. O tym mówi Biblia, o tym mówią objawienia, jakie Jezus przekazał siostrze Faustynie.

"Sakramenty. I co z tego?" o. Leon Knabit OSB

Zapis rozmów ojca Leona Knabita OSB z młodymi zbuntowanymi, opornymi, niewierzącymi i tym podobnymi - na temat sakramentów, Kościoła, życia...
Mnich nie boi się żadnych pytań i nie twierdzi, że zna odpowiedź na wszystkie pytania. Ale na wiele pytań ma odpowiedź, nierzadko zaskakującą... Opowiada też ciekawe historie z własnego życia...

"Wolni od niemocy" O. Augustyn Pelanowski OSPPE

Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak - TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!
Z pewnością znasz fragment Ewangelii wg św. Łukasza, w którym Jezus uzdrawia w świątyni pochyloną od 18 lat kobietę... Ale czy wiesz o tym, że owa kobieta tak naprawdę przedstawia człowieka, który przez cierpienie, prześladowanie, niezrozumienie - często ze strony najbliższych osób - staje się coraz bardziej "pochylony" życiowo...

Ewangelia 2012. Oprawa twarda z tasiemką

Wyjątkowa pozycja zawierająca PEŁNY TEKST EWANGELII NA KAŻDY DZIEŃ 2012 roku oraz parametry liturgii słowa danego dnia. Czytanie z Ewangelii opatrzone zostało krótkim rozważaniem oraz prostą modlitwą inspirowaną słowem Bożym. Pomagają one ukierunkować osobistą refleksję i pełniej zrozumieć nauczanie Chrystusa.
Ponadto książka przypomina o uroczystościach i świętach kościelnych, o liturgicznych wspomnieniach świętych i błogosławionych oraz zawiera rozważania Drogi Krzyżowej, Różańca, najważniejsze litanie, Gorzkie Żale, Godzinki oraz Kompletę, czyli liturgiczną modlitwę na zakończenie dnia.

Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"

Kiedy Ryszard Kapuściński wyruszał w swoją pierwszą zagraniczną podróż, dostał w prezencie "Dzieje Herodota". Dzieło starożytnego historyka towarzyszyło mu w wędrówkach po Indiach, Chinach, Azji Mniejszej i Afryce. W swojej najnowszej książce sławny reporter opowiada o wielu fascynujących wydarzeniach politycznych i historycznych, zestawiając je z faktami opisywanymi przez Herodota...
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

BertonN
01/02/2018 05:41
Our team is a unique producer of quality fake documents. We offer only original high-quality fake passports, driver's licenses, ID cards, stamps, VISAs and other products for a number of count

alanmk3
08/01/2018 16:06
My brand-new suss out d evolve: http://mae.post1.telrock.
org


Machfajok
02/12/2017 02:45
I want to introduce to you the best Garry's Mod gaming community. [url=http://nexusrp.ru/]N
exusRP STALKER RP[/url] <a href=http://nexusrp.ru/>Č
ăđîâîĺ ńîîáůĺńňâî NexusRP</a>


Gachimjok
03/11/2017 01:06
[url=http://nexusrp.ru/]Đ
óńńęčé SCP Breach 37.230.162.245:27015[/url
] [url=http://yousteam.ru/]
STEAM č Origin keys[/url]


MerlinViefe
20/09/2017 16:55
[url=http://www.genouxrap
es.com/images/base.php?mn
=21]Lovegra 100mg Erfahrung[/url] Espresso may be of great support if you work from home and need some oxygen. The majority of cafes offer f


MerlinViefe
13/08/2017 02:39
[url=http://www.denishirs
t.fr/adidas-2015-homme-sa
ndal-252.html]Adidas 2015 Homme Sandal[/url] Join signals from your charge card firm. Most companies provide them and they could be quickly


MerlinViefe
12/08/2017 21:27
[url=http://www.claudegou
ron.fr/louboutin-spikes-1
18.php]Louboutin Spikes[/url] When you are feeling as though you suffer from back pain that nobody else may possibly comprehend then you are


MerlinViefe
06/08/2017 14:37
[url=http://www.socnavale
pisa.it/520-puma-fenty-bu
rgundy.html]Puma Fenty Burgundy[/url] Learn what is causing your tinnitus by trying various cures. Remember to take it easy and commit plent


MerlinViefe
01/08/2017 04:20
[url=http://www.piccolaum
bria.it/scarpe-da-calcio-
puma-nuove-801.php]Scarpe
Da Calcio Puma Nuove[/url] In case you are a sufferer of panic attacks, then perhaps you are looking for some


MerlinViefe
24/07/2017 22:34
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/1399-adidas-gazelle
-vintage-suede.jpg]Adidas
Gazelle Vintage Suede[/url] Incorporate your typical doctor within your cosmetic


Archiwum
Klik!

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl