Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Koniecznie przeczytaj
Nawigacja
Strona Główna
MANIFEST WANDEI!
Artykuły
Archiwum newsów
Czat Wandei!
Blog Wandei!
FORUM WANDEI
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Pomoc dla Rafałka
Ostatnie Artykuły
LONDYN 2012. Gwiazdy...
Co tam panie w polit...
Życzliwość
Rozmowy o Dekalogu
Miłosierdzie według ...
Pomoc dla Rafałka
Drogi Przyjacielu, możesz pomóc choremu na autyzm Rafałowi wpłacając 1% podatku dochodowego. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać: Nr KRS Fundacji 0000037904 W rubryce "Informacje uzupełniające: 5089 Popiel Rafał Józef lub dobrowolną kwotą od serca w formie darowizny.
Reklama
LOŻA SZYDERCÓW

Ziobros, Kurkos i Cymanis
Trzej Muszkieterowie chwyciwszy za szpady bój chcieli rozegrać śmiertelny o Podstawy i Szczegóły ale nie docenili sprytnego i przebiegłego Kardynała Kaczelieu, który przejrzawszy zamiary spiskowców za poślednie Ziobro uchwyciwszy ciupasem do zimujących raków niepokornych gwadzistów (już byłych a nawet bywałych) wysłał. Absolutyzm uratowany, niech żyje kardynał!
Szkółka

Materiały pomocnicze do nauk wszelakich z naciskiem na humanistykę dla zdesperowanych żaków płci obojga z zzanaczeniem, że o likajon chodzi.
WEJŚCIE
Na Forum
Najnowsze Tematy
A'propos dyskusji
Faux documents onlin...
Dlaczego antykoncepc...
Magiel wierszowany. ...
Powstanie Warszawski...
Najciekawsze Tematy
Magiel wierszowan... [17]
A'propos dyskusji [15]
Powstanie Warszaw... [13]
Witamy na nowym F... [10]
Dlaczego antykonc... [8]
Dwumiesięcznik do pobrania
- - - -
DWUMIESIĘCZNIK nr 1
- - -
DWUMIESIĘCZNIK nr 2
Ankieta
Czy Janusz Palikom będzie miał realny wpływ na politykę państwa?

Tak, będzie wspierał nowy rząd a być może znajdzie się w koalicji.

Będzie miał, ale głównie poprzez zakulisowe naciski i szantaż polityczny.

Będzie miał minimalny wpływ jako opozycja

Nie będzie miał żadnego wpływu, będzie izolowany na scenie politycznej

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Wandea TV

Kanał Wandea TV
Klik!!
Pogoda
>
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 197
Najnowszy Użytkownik: Marek
Licznik

Przyjaciele Wandei

Kwartalnik Humanistyka
- - - -
Rodzina Katolicka
- - - -
Prohomofobia. Stop homopropagandzie.
- - - -
Polis. Miasto Pana Cogito
- - - -
Silva Rerum Ewagriusza
- - - -
CZADowa tablica!
- - - -
Pomoc dla Marcina Świerczka
Marcin miał wypadek 4 października między godz 18 a 19 w Piastowie, 10 minut drogi od swojego domu. Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych. Jego siostra pisze:
"Marcin ma częściowe zaniki mózgu, oblany jest płynem śródmózgowym. Nie jest w pełni wybudzony. Z jednej strony rozpoznaje nas - uśmiecha się jełśi sie cos powie o szczeniaku reaguje czasem powie jedno słowo nie wyraźnie wieć pamięć ma dobrą z drugiej strony potrafii jeczeć przez 6 godzin jęczeć krzyczeć ale on o tym nie wie i to jest u niego nieświadome. Nie mów,i sam nie je." Marcin potrzebuje ksztownego leczenia i rehabilitacji. Jeżeli możecie pomóżcie!

Natalia Świerczek Bank MIllenium
35 1160 2202 0000 0001 8708 4753 - treść: pomoc dla Marcina
Motto
"Jesteśmy młodym pokoleniem Boga, młodym pokoleniem wierności! I ta młodość zachowa dla siebie samej i swoich dzieci prawdziwe człowieczeństwo oraz wolność duszy."

Francois Charette
Polecane artykuły

LONDYN 2012. Gwiazdy na start
W naszym kochanym kraju wszyscy tak dalece daliśmy zwariować się gorączce Euro 2012, że nawet najzagorzalsi kibice dyscyplin sportowych innych niż ukochany Football zdołali jakoś zapomnieć, że w tym roku odbędzie się jeszcze jedna wielka impreza sportowa (choć niestety nie w naszym kochanym kraju), a mianowicie – XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie.
CZYTAJ WIĘCEJ

Rozmowy o Dekalogu. V Przykazanie: Nie zabijaj.
Kiedy przyglądam się wynikom badań opinii społecznej na tematy aborcji, eutanazji czy eugeniki - uderza mnie to, jak wysokie poparcie w naszym katolickim kraju mają te praktyki. Godzimy się na zabijanie, kiedy ukrywa się ono pod eufemizmami oszukującymi nasze sumienie. A tak naprawdę każda z tych praktyk jest odbieraniem życia niewinnym, bezbronnym, popełnieniem najpotworniejszego z możliwych przestępstw, czyli morderstwem - a więc właśnie odebraniem życia człowiekowi niewinnemu.
CZYTAJ WIĘCEJ
Felieton niepokorny
W sejmie piękny był tylko Miller...
Wraca stare. Leszek Miller został szefem klubu parlamentarnego SLD. Stara gwardia, dawny partyjny beton, którego rodowód sięga siermiężnych czasów PeeReLu powraca do łask. Nie dziwi mnie to w najmniejszym stopniu. Młodzi, gniewni i przylizani w osobie Grzesia Napieralskiego skompromitowali się dokładnie i całkiem, zatem wolta jest zrozumiała. Otwartą pozostaje kwestia czy postkomuniści zastępujący socjaldemokratów powrócą też do starej, dobrej ideologii i miast grzmieć o równouprawnienie wszelkich form kopulacji zaczną wreszcie (jak na komunistów przystało) walczyć z wyzyskiem ludu pracującego miast i wsi? Proponuję zacząć od największego wyzyskiwacza i obniżyć rentę feudalną... Tzn, pardon, chciałem powiedzieć podatki...
Księgarnia Tolle.pl. Kupując - wspierasz nas!
Księgarnia internetowa Tolle.pl
News
Jarosław Kaczyński na celowniku?
Kraj:

 Na szybie limuzyny, która należała do Jarosława Kaczyńskiego widać ślady po pociskach - czytamy na stronie dziennik.pl. Przedstawiciele ugrupowania odmawiają w tej sprawie komentarza, ale potwierdzają, że ktoś faktycznie strzelał w kierunku auta prezesa.

AlexanderDegrejt dnia styczeń 05 2012 18:16:51 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 1512 Czytań · Drukuj
Protesty na Węgrzech przeciwko rządom Wiktora Orbana
Świat:  Ok. 25 tysięcy osób zgromadziło się w niedzielę w Budapeszcie, by protestować przeciwko rządom premiera Węgier Victora Orbana. Luźne stowarzyszenie m.in. intelektualistów i grup obywatelskich chce stać się realną siłą polityczną w kraju.
AlexanderDegrejt dnia październik 24 2011 13:06:22
Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 1393 Czytań · Drukuj
Wielka akcja różańcowa
Świat:  Aż 200 tysięcy Amerykanów wyszło w ub. sobotę, 15 października b.r., na ulice w 7,5 tys. miejsc w całych Stanach Zjednoczonych, by publicznie odmawiać Różaniec w intencji wynagradzającej Matce Bożej za grzechy bluźnierstwa i by modlić się o mądrość dla rządzących
AlexanderDegrejt dnia październik 23 2011 13:25:34
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1268 Czytań · Drukuj
Maryśka na legalu?
Kraj:  Projekt zakładający depenalizację posiadania marihuany na własny użytek zapowiedział w sobotę Ruch Palikota wraz z Inicjatywą Wolne Konopie. Według Ruchu będzie to pierwszy krok do zalegalizowania marihuany w Polsce.
AlexanderDegrejt dnia październik 22 2011 21:30:58
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1263 Czytań · Drukuj
Bractwo Świętego Piusa X zostanie prałaturą personalną?
Kościół:  Na spotkaniu zwierzchników Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X z prefektem Kongregacji Nauki Wiary oraz innymi przedstawicielami Watykanu tym pierwszym został zaoferowany status prałatury personalnej jeśli Bractwo zaaprobuje otrzymaną listę kilku zasad związanych z nauczaniem Kościoła katolickiego.
jr_3 dnia październik 05 2011 15:40:28
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1318 Czytań · Drukuj
Papież pozwany przed Międzynarodowy Trybunał Karny
Kościół:  Prawnicy reprezentujący ofiary seksualnego molestowania przez księży należące do dwóch organizacji zrzeszających ofiary złożyli pozew do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze wobec czterech wysokiej rangi hierarchów Kościoła katolickiego - w tym i papieża. byłym sekretarzem stanu) jako zbrodnię przeciw ludzkości.
jr_3 dnia październik 05 2011 15:38:35
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1409 Czytań · Drukuj
Kazik Staszewski mówi to, o czym wielu myśli, ale boi się mówić
Kraj:  Wyłapane przez redakcję portalu wPolityce.pl wypowiedzi Kazika Staszewskiego biją w sieci rekordy czytelnictwa. Dlaczego? Czy rzecz tylko w sile nazwiska artysty?
jr_3 dnia październik 05 2011 15:36:28
Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 1557 Czytań · Drukuj
Tusk oko w oko z kibicami: Ja nie rozumiem Waszych protestó
Polityka:  Wśród okrzyków, transparentów, zarzutów, krzyków upłynęło uliczne spotkanie premiera Donalda Tuska z kibicami we Wrześni. - Ja nie rozumiem Waszych protestów - zwrócił się do nich. Ale po ostrej wymianie zdań zaprosił na godz. 15 w poniedziałek na spotkanie w Warszawie stowarzyszenia i grupy kibicowskie.
jr_3 dnia październik 05 2011 15:34:20
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1298 Czytań · Drukuj
Joanna Najfeld niewinna!
Kraj:  Joanna Najfeld,  oskarżona przez feministkę i aborcyjną lobbystkę Wandę Nowicką została przez sąd uniewinniona. Przypomnijmy, że Nowicka wytoczyła publicystce proces karny z oskarżenia prywatnego za stwierdzenie, że aktywiści proaborcyjni związani są z wielkim biznesem antykoncepcyjno - aborcyjnym i czerpią z tego tytułu korzyści. Proces trwał dwa i pół roku, gdyż Wanda Nowicka regularnie nie stawiała się na rozprawach, które z tego powodu musiały być odraczane. Dziś zapadł wyrok.
AlexanderDegrejt dnia wrzesień 12 2011 11:45:57
0 Komentarzy · 1412 Czytań · Drukuj
Kłody pod nogi Obywatelom do Senatu
Polityka:  Jak informuje portal Deon.pl Anna Kalata (była minister pracy z ramienia Samoobrony) i Marek Król (były redaktor naczelny tygodnika "Wprost") nie wystartują w tegorocznych wyborach do Senatu. Powód? Okręgowe komisje wyborcze zakwestionowały część zebranych przez kandydatów podpisów. Decyzję tę poparła Państwowa Komisja Wyborcza.
AlexanderDegrejt dnia wrzesień 09 2011 09:34:45
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1253 Czytań · Drukuj
ZUS zmusza ludzi do rezygnacji z zatrudnienia
Kraj:

 Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał do Polaków pracujących za granicą 25 tys. pism ostrzegających, że jak się nie zwolnią, to ZUS wstrzyma im emerytury, które wypracowali w Polsce.

AlexanderDegrejt dnia wrzesień 08 2011 08:51:42
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1326 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 40 1 2 3 4 > >>
Rozmowy spod kiosku...

Rzetelna informacja domeną prasy w demokratycznym kraju…

- O, dawno pana nie wiedziałem, panie Janku, za czym dziś pan stoisz?
- A chcę kupić jakąś przyzwoitą prasę, może się czego dowiem o Spotkaniu Papieża z Młodzieżą w Madrycie na Światowe Dniach Młodzieży.
- Jak to nic pan nie wiesz? Protesty były, walki z policja. Zadyma jak trza. W telewizjach pokazywali. W każdej, w radiu też mówili o tym.
- Tak, o tym to ja też wiem, ale nic więcej
- A co chciałby pan więcej wiedzieć?
- No wie pan, choćby jak przebiegały spotkania, Jakie były homilie, co mówił do nich Papież, jak się czuli młodzi... Co 2 miliony młodych ludzi wyniosło z tego spotkania, co nasza polska młodzież...
- No tak..., no tak, ...panie Janku tego w żadnej telewizji nie pokazywali, może w Trwam, ale nie mam...
-O właśnie panie Kaziu, o właśnie - nie pokazywali! Przypomina się panu coś??
Choćby to, jak za komuny pokazywano pierwsze wizyty naszego Papieża...
-Hmmm, no tak... i mówisz pan dwa miliony?? No, no, no. To tych zadymiarzy było jakby mniej...
- Jakby mniej, panie Kaziu, jakby mniej.
Fontes czyli Filary Europy
Tradycja chrześcijańska - starożytni chrześcijanie i domy modlitwy
Panuje powszechne przekonanie, że do roku 313, czyli do wydania edyktu tolerancyjnego Konstantyna, chrześcijanie byli bezustannie prześladowani i w związku z tym prowadzili życia konspiracyjne. Nonsens tego stereotypu jest oczywisty – czyż zakonspirowana, bezustannie prześladowana religia mogłaby w ciągu 300 lat rozprzestrzenić się na terenie całego państwa – prześladowcy? Przez pierwsze 150 lat istnienia chrześcijaństwo było albo uważane za jedną z licznych sekt żydowskich, albo za jeszcze jedną dziwaczną grupę religijną, która jeżeli podlegała lokalnym prześladowaniom to z powodu rozmaitych zbiegów okoliczności, bądź partykularnych decyzji urzędników, nacisku tłumu poszukującego kozła ofiarnego czy żydów postrzegających judeochrześcijan jako religijnych renegatów, czemu zresztą trudno się dziwić. Systematyczne prześladowania sterowane przez władze centralne to kwestia drugiej połowy wieku drugiego oraz wieku trzeciego p. Ch. Nawet jednak między kolejnymi falami prześladowań miały miejsce okresy spokoju, kiedy chrześcijanie cieszyli się względną swobodą i tolerancją.
Te okoliczności sprawiły, że spotkania modlitewne chrześcijan odbywały się w bardzo różnych warunkach i miejscach, co było uzależnione od szeregu okoliczności, zwłaszcza natury politycznej. Kojarzenie starożytnych chrześcijan wyłącznie z katakumbami jest poważnym uproszczeniem.
Członkowie gminy jerozolimskiej spotykali się w świątyni, który to zwyczaj był naturalny ze względu na ich żydowskie pochodzenie. Na łamanie chleba zbierali się w domach prywatnych. Podobny zwyczaj praktykowali chrześcijanie zarówno pochodzenia żydowskiego jak i pogańskiego z gmin założonych przez apostołów i ich uczniów. Judeochrześcijanie zazwyczaj uczęszczali również do synagog. Szczególnie dużo informacji na temat spotkań modlitewnych w domach zaangażowanych w życie religijne braci mamy w odniesieniu do gmin pawłowych dzięki przekazom nowotestamentowym. Podobny zwyczaj przyjął się w samym Rzymie. Tam też wykształcił się ze względu na brak społecznej akceptacji obyczaj spotykania się poza miastem na cmentarzach, czyli w katakumbach, bo taką pełniły one pierwotnie funkcję. Ponieważ większość pierwszego i drugiego pokolenia chrześcijan wywodziła się z warstw ubogich grzebali oni swoich zmarłych w takich właśnie miejscach a nie w prywatnych grobowcach znajdujących się w ogrodach czy wzdłuż dróg. Szczególnego znaczenia zwyczaj odprawiania mszy świętej na grobach zmarłych nabrał wraz z wykształceniem się kultu męczenników a więc w czasie prześladowań. Spotkania katakumbowe nie wyparły oczywiście zwyczaju modlitw domowych. W miarę wzrostu liczebności wiernych oraz przyjmowania chrześcijaństwa przez ludzi zamożnych zaistniała potrzeba i możliwość budowania specjalnych miejsc modlitw – tak narodziły się najstarsze kościoły. Często do ich budowy wykorzystywano od dawna sprawdzoną konstrukcję bazyliki – rzymskiego budynku użyteczności publicznej łączącego funkcje targowe, sądowe i urzędowe. Bazylika składała się z 3 – 5 naw oddzielonych kolumnadami, ołtarz umieszczano w półkolistej absydzie od wschodu natomiast od zachodu dobudowywano otoczony krużgankami dziedziniec. Krużganki dawały cień przybyłym z daleka wiernym, sadzawka umożliwiała będące wtedy w powszechnym zwyczaju ablucje a sam dziedziniec pozwalał na zbliżenie się do sacrum i częściowy udział w modłach poganom pragnącym zapoznać się z chrześcijaństwem, katechumenom (obu tym grupom wolno było uczestniczyć tylko w liturgii słowa, potem musiały one opuścić świątynię) oraz wiernym na których została nałożona pokuta za ciężkie grzechy.
Rzecz jasna, obok bazylik chrześcijanie posiadali wiele skromniejszych kościołów i domów modlitwy. W czasie prześladowań bywały one konfiskowane lub niszczone, dlatego oprócz kilku bazylik nie dotrwały do naszych czasów i wiedzę na ich temat możemy czerpać tylko z pisemnych przekazów i badań archeologicznych. Nawet te źródła świadczą jednak o wspaniałości najwcześniejszych świątyń chrześcijańskich. Były one zdobione malowidłami i mozaikami (tego rodzaju ozdoby znaleziono również w katakumbach), posiadały przepiękne posadzki i bogate wyposażenie. Łączono umiejętnie osiągnięcia sztuki pogańskiej z chrześcijańskimi motywami i tematami, wypracowano bogatą symbolikę i ornamentykę. Chrześcijanie nie odrzucali bowiem, jak niektórzy sądzą, dorobku sztuki i architektury rzymskiej i greckiej, tylko twórczo go przekształcali tworząc podwaliny na których wyrosła architektura i sztuka średniowiecza.
Kalendarium 16-22 lipca

16 lipca
1611
- urodziła się Cecylia Renata Habsburżanka, pierwsza żona Władysława IV (zm. 1644). Była staranie wykształcona, pobożna i kulturalna, czym zyskiwała ogólną sympatię. Jej pasją był teatr, często brała udział w amatorskich spektaklach. PO poślubieniu Władysława była koronowana w warszawskim kościele św. Jana, była to pierwsza koronacja poza Krakowem od czasów Władysława Łokietka, co wzbudziło protesty części szlachty. Jej małżeństwo było bardzo trudne (głównie z powodu niewierności męża) ale z resztą rodziny Wazów utrzymywała bardzo serdeczne stosunki. Królowa Cecylia Renata urodziła troje dzieci w tym jedno martwe, po ostatnim porodzie zmarła z powodu zakażenia. Pozostawiła po sobie dobrą i życzliwą pamięć.

17 lipca
1790
- zmarł Adam Smith (ur. 1723), szkocki ekonomista, filozof, prekursor nauk społecznych, najlepiej znane są jego prace z zakresu teorii rynku, uchodzi za ojca liberalizmu gospodarczego.

18 lipca
1853
– w Olbrachcicach na Śląsku Cieszyńskim urodził się Jan Michejda, ewangelik, polski działacz społeczny i polityczny. Był posłem Sejmu Krajowego Śląska Cieszyńskiego i Opawsko-Karniowskiego oraz dwukrotnie również posłem w Radzie Państwa w Wiedniu, gdzie reprezentował polski obóz narodowy. W 1922r. wybrany został pierwszym polskim burmistrzem polskiego Cieszyna. Zmarł 14 maja 1927r.

19 lipca
1374
- zmarł Francesco Petrarca (ur. 1304), włoski prawnik, pisarz, dyplomata, filolog i poeta. Z wykształcenia prawnik, zasłynął jako znawca kultury antycznej oraz znakomity poeta posługujący się zarówno perfekcyjną łaciną jak i nowopowstałym językiem włoskim. Pozostawał na usługach dyplomacji papieskiej oraz książąt włoskich. Pomimo wstąpienia do stanu duchownego założył liczną rodzinę. Najbardziej znanym dziś jego utworem są „Sonety do Laury”, wyidealizowanej kochanki Petrarki (wg niektórych postaci fikcyjnej).

20 lipca
1797
- urodził się Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik i badacz, w czasie swojej podróży dookoła świata badał między innymi przyrodę i geografię obu Ameryk oraz Australii. Tam dokładni zbadał Wielkie Góry Wododziałowe a ich najwyższy szczyt nazwał Górą Kościuszki.

21 lipca
1899
– urodził się Ernest Miller Hemingway, amerykański reporter, pisarz i podróżnik, uczestnik I Wojny Światowej i hiszpańskiej wojny domowej, alkoholik. Został nagrodzony nagrodą Nobla w dziedzinie literatury w 1954r. a dwa lata później nagrodą Pulitzera za opowiadanie „Stary człowiek i morze”. Czterokrotnie żonaty. Popełnił samobójstwo 2 lipca 1961r.

22 lipca
1902
- zmar Mieczysław kardynał Ledóchowski (ur. 1822), arcybiskup metropolita poznański i gnieźnieński oraz prymas Polski w latach 1866–1886, prefekt Kongregacji Rozkrzewiania Wiary w latach 1892–1902, kardynał prezbiter od 1875, baliw Wielkiego Krzyża zakonu maltańskiego. Zwolennik świeckiej władzy papieży (dał temu wyraz w czasie soboru watykańskiego). Początkowo współpracownik władz pruskich, skonfliktowany z polskim społeczeństwem, w czasie Kulturkampfu sprzeciwił się nauczaniu religii w języku niemieckim za co został uwięziony. Zyskał wtedy sympatię społeczeństwa polskiego. Po wypędzeniu z diecezji mieszkał w Rzymie
Wielcy niepoważni...

Kochać króla
Król Prus - Fryderyk Wilhelm I przechadzał się kiedyś ulicami Berlina i naszła go myśl, by skorzystać z przechadzki i tak po ojcowsku poznać problemy swoich poddanych. Kiedy jednak spróbował porozmawiać z przechodniami, ci na widok zbliżającego się monarchy wzięli nogi za pas.
Oburzony władca, mimo swej pokaźnej tuszy, rzucił się w pościg za jednym z uciekinierów. Dopadłszy go zaczął okładać go nieodłącznym kijem i dopiero potem zapytał:
- Dlaczego uciekał przed królem?
- Bo ja się waszej królewskiej mości boję! - wyjęczał nieszczęśnik.
Na takie dictum, król dołożył mu kijem i wyjaśnił:
- Ma się nie bać! Ma kochać swego pana!
Szmonces

Życzliwość

Stara Rebeka niesie pod górę ciężki worek. Przejeżdżający obok woźnica zatrzymuje się i litościwie zaprasza ją aby usiadła na wozie. Po jakimś czasie odwraca się i ze zdumieniem zwraca się do pasażerki:
- Aj! Dlaczego nie zdejmiecie z pleców tego ciężkiego wora?
- Bo wiecie. Tak sobie myślę, że skoro ten biedny koń już mnie musi ciągnąć, to przynajmniej ten worek mogę sama ponosić...
Klik!!!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Książki polecane


"Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka" Ks. Piotr Pawlukiewicz

ak wielu ludzi wciąż jeszcze żyje w przekonaniu o istnieniu Boga okrutnego. Boga, który jest policjantem, prokuratorem i bezlitosnym sędzią. Ci ludzie żyją pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony taki Bóg, z drugiej świadomość swoich nieustannych upadków. Dla nich to przedsionek piekła... A takiego Boga nie ma. To prawda, że On jest Sędzią, ale Sędzią pełnym miłosierdzia. W Bogu jest więcej dobroci niż potrafimy to sobie wyobrazić. O tym mówi Biblia, o tym mówią objawienia, jakie Jezus przekazał siostrze Faustynie.

"Sakramenty. I co z tego?" o. Leon Knabit OSB

Zapis rozmów ojca Leona Knabita OSB z młodymi zbuntowanymi, opornymi, niewierzącymi i tym podobnymi - na temat sakramentów, Kościoła, życia...
Mnich nie boi się żadnych pytań i nie twierdzi, że zna odpowiedź na wszystkie pytania. Ale na wiele pytań ma odpowiedź, nierzadko zaskakującą... Opowiada też ciekawe historie z własnego życia...

"Wolni od niemocy" O. Augustyn Pelanowski OSPPE

Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak - TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!
Z pewnością znasz fragment Ewangelii wg św. Łukasza, w którym Jezus uzdrawia w świątyni pochyloną od 18 lat kobietę... Ale czy wiesz o tym, że owa kobieta tak naprawdę przedstawia człowieka, który przez cierpienie, prześladowanie, niezrozumienie - często ze strony najbliższych osób - staje się coraz bardziej "pochylony" życiowo...

Ewangelia 2012. Oprawa twarda z tasiemką

Wyjątkowa pozycja zawierająca PEŁNY TEKST EWANGELII NA KAŻDY DZIEŃ 2012 roku oraz parametry liturgii słowa danego dnia. Czytanie z Ewangelii opatrzone zostało krótkim rozważaniem oraz prostą modlitwą inspirowaną słowem Bożym. Pomagają one ukierunkować osobistą refleksję i pełniej zrozumieć nauczanie Chrystusa.
Ponadto książka przypomina o uroczystościach i świętach kościelnych, o liturgicznych wspomnieniach świętych i błogosławionych oraz zawiera rozważania Drogi Krzyżowej, Różańca, najważniejsze litanie, Gorzkie Żale, Godzinki oraz Kompletę, czyli liturgiczną modlitwę na zakończenie dnia.

Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"

Kiedy Ryszard Kapuściński wyruszał w swoją pierwszą zagraniczną podróż, dostał w prezencie "Dzieje Herodota". Dzieło starożytnego historyka towarzyszyło mu w wędrówkach po Indiach, Chinach, Azji Mniejszej i Afryce. W swojej najnowszej książce sławny reporter opowiada o wielu fascynujących wydarzeniach politycznych i historycznych, zestawiając je z faktami opisywanymi przez Herodota...
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

BertonN
01/02/2018 05:41
Our team is a unique producer of quality fake documents. We offer only original high-quality fake passports, driver's licenses, ID cards, stamps, VISAs and other products for a number of count

alanmk3
08/01/2018 16:06
My brand-new suss out d evolve: http://mae.post1.telrock.
org


Machfajok
02/12/2017 02:45
I want to introduce to you the best Garry's Mod gaming community. [url=http://nexusrp.ru/]N
exusRP STALKER RP[/url] <a href=http://nexusrp.ru/>Č
ăđîâîĺ ńîîáůĺńňâî NexusRP</a>


Gachimjok
03/11/2017 01:06
[url=http://nexusrp.ru/]Đ
óńńęčé SCP Breach 37.230.162.245:27015[/url
] [url=http://yousteam.ru/]
STEAM č Origin keys[/url]


MerlinViefe
20/09/2017 16:55
[url=http://www.genouxrap
es.com/images/base.php?mn
=21]Lovegra 100mg Erfahrung[/url] Espresso may be of great support if you work from home and need some oxygen. The majority of cafes offer f


MerlinViefe
13/08/2017 02:39
[url=http://www.denishirs
t.fr/adidas-2015-homme-sa
ndal-252.html]Adidas 2015 Homme Sandal[/url] Join signals from your charge card firm. Most companies provide them and they could be quickly


MerlinViefe
12/08/2017 21:27
[url=http://www.claudegou
ron.fr/louboutin-spikes-1
18.php]Louboutin Spikes[/url] When you are feeling as though you suffer from back pain that nobody else may possibly comprehend then you are


MerlinViefe
06/08/2017 14:37
[url=http://www.socnavale
pisa.it/520-puma-fenty-bu
rgundy.html]Puma Fenty Burgundy[/url] Learn what is causing your tinnitus by trying various cures. Remember to take it easy and commit plent


MerlinViefe
01/08/2017 04:20
[url=http://www.piccolaum
bria.it/scarpe-da-calcio-
puma-nuove-801.php]Scarpe
Da Calcio Puma Nuove[/url] In case you are a sufferer of panic attacks, then perhaps you are looking for some


MerlinViefe
24/07/2017 22:34
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/1399-adidas-gazelle
-vintage-suede.jpg]Adidas
Gazelle Vintage Suede[/url] Incorporate your typical doctor within your cosmetic


Archiwum
Klik!

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl